Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Naplánujte si relaxaci nejen před svátky, ale i po nich

Všichni to známe. Vánoce se blíží, adventní dny utíkají závratnou rychlostí. Přípravy na velký sváteční večer je třeba si řádně rozplánovat stejně jako poslední týden roku, kterým chceme udělat radost sobě i nejbližším. Nakoupit, navařit, napéct, pomoci dětem s úkoly, než se dočkají zimních prázdnin. Uklidit, vyprat, vyžehlit, umýt okna, vybrat vánoční stromek, udělat doma výzdobu, poslechnout si ratolesti vystupující na besídkách. Odevzdat poslední pracovní výkazy a upravit strategie na rok 2020. To zdaleka není vše, co ženy i muže čeká. A v tomto hektickém období není nad to zastavit se a zamyslet se nad tím, co je opravdu důležité. Co si opravdu přejeme? Být zdraví, abychom si mohli na plno a bez omezení užívat štěstí, které nás obklopuje. Být vděční, abychom denně dokázali spatřit, jak rozmanitým bohatstvím nás život obdařil. Být skutečně přítomní, abychom se mohli těšit z těch obyčejných chvilek radosti, které jsou jako džbán živé vody pokaždé, když se dotknou naší duše. Umět se zastavit, abychom se mohli nadechnout, odpočinout si a starosti hodit za hlavu. A právě proto jsem GERnétic požádala o jedno malé sváteční zastavení v podobě masáže, kterou jsem si užila od hlavy až k patě.

Kampak vede stres bez zastavení

Jistý tlak svátků, toho, co je třeba zvládnout, aby se Vánoce vůbec mohly uskutečnit, pocítí snad každý. Přála bych si potkat člověka, který by mne vše naučil zvládat se zenovým klidem a mírem v duši, nadhledem, který nepohasíná. Nicméně to se zatím nestalo. A proto jsem s týmem GERnétic vymyslela téma letošního blogu, který má za úkol na chvíli zastavit neúprosní tikání hodinek a převést vás do zcela jiného světa, kde je čas alespoň na chvilku jen váš. Právě to potřebujeme v období, kdy člověk obvykle „na nic nemá čas a nic nestíhá“. Ráda bych svým pozastavením totiž apelovala na vás všechny, milé čtenářky a milí čtenáři. Když si sami neodpočineme, nebudeme mít prostor dávat energii ostatním. Vyprahlá duše, unavené tělo i mysl si prostě a jednoduše ten kouzelný třpyt sváteční atmosféry nedokáže užít naplno. Znám to dobře, protože díky vyčerpání jsem během Vánoc většinou padla pod taktovkou virózy. Ty tři zásadní dny v roce kolem mě prosvištěly bleskovou rychlostí a já si připadala, že mne veškeré jejich radosti míjely – pod zásobou kapesníků a přes hluk frkání a kašlání jsem je nedokázala zaregistrovat. Byla jsem z toho smutná a zklamaná. Jenže tak to vlastně vůbec být nemusí, když se rozhodneme také udělat něco pro sebe. Konec konců před blízkými lze čas pro sebe obhájit také jako vánoční přípravu těla na nejkrásnější část roku.

foto-2foto-3

Relaxace a uvolnění: Masáž GERnétic+

Závěr předchozího odstavce ani v nejmenším neodpovídá tomu, jak bych si Štědrý den a na něj navazující sváteční dny chtěla užívat. Abych se z letošního šrumce nezbláznila a mohla se nadechnout, dvě hodiny na nic nemyslet a nic nedělat, zvolila jsem nutnou přestávku ve svém uběhaném denním režimu. Navštívila jsem Kosmetické studio GERnétic v pražských Řepích a s kosmetičkou Lídou Baďurovou jsem se ponořila do relaxační procedury, kterou bych povinně naordinovala nám všem přetíženým lidem. Zvolily jsme Masáž GERnétic+. Mým cílem bylo nechat se rozmazlovat a tělu i mysli dopřát úlevu. Proč? Kromě psychického stresu, který pramení z toho, že na konci 365denního období chtějí všichni všechno a nejlépe ihned, jsem si dala do těla i fyzicky – chřipka 14 dní zpět, gruntování, poslední úpravy zahrady před mrazy. Situaci skvěle popisuje výraz „být vyřízená“. A právě masáž celého bolavého těla mi připadala jako nejlepší prostředek, jak mi vrátit vitalitu do žil.

foto-4

Nepodceňujte nohy

Vešla jsem do salonu a čekalo mne milé uvítání. Jak vždy píši, je to ten prvek, kterým za dveřmi necháte všechny ty starosti, co věčně člověku víří hlavou. Po čaji jsem si odložila, dala si sprchu a rovnou se přesunula na kosmetické lehátko, u něhož Gerneticienne čarovala svými doteky téměř dvě hodiny. Proceduru jsme zahájily v poloze na břiše. První doteky Lída směřovala na nohy. Lýtka a stehna. Jako specifické produkty použila tonikum Lympho, které je vychvalované zejména pro své lymfodrenážní účinky. Já sama si na jeho chladivý efekt, který odboural všechnu povinnostmi nastřádanou únavu, nemohu stěžovat. Je to báječné. Jako by nohy byly o dvě kila lehčí. Aby se ještě podpořilo zdraví cévního oběhu, aplikovala přípravek Vasco Artera, který nohy také příjemně osvěžil. Jakmile jsem se v druhé fázi překulila na záda, nožky si stejnou péči užily i zepředu.

Ovšem tím, z čeho jsem se celou dobu rozplývala, byly hmaty zkušené odbornice. Kdokoli by poznal, že erudice a intuice společně s talentem a velkými zkušenostmi jsou darem stejným, jako diamant, jehož fazetování propouští přesně tolik světla, kolik bohatě postačí nejen na oslnění zraku, ale též duše. Tento obrat má vyjádřit můj hluboký obdiv k tomu, že Lída bez sebemenšího slova náznaku přesně věděla, kde co bolí, kde je co našponované téměř k prasknutí. Jednotlivými tahy tak uvolňovala svalstvo, jež z počátku místy připomínalo žulové kameny.

foto-5foto-6

Záda a šíje trpí stresem nejvíce

Od nohou Lída poté přešla k zádům. To byla symfonie. Až nyní si uvědomuji, jak těžké je o tomto vrcholně relaxačním a regeneračním zážitku psát, protože ani sebelepší mistr popisu nedokáže takové pocity přesně předat. Svalová vlákna pevně semknutá kolem kostí a obratlů už dál nedokázala vzdorovat účinkům masáže a já vnímala, jak povolují a dávají prostor: nadechnout se, uvolnit se, přestat myslet na cokoli. Vnímala jsem jednotlivé trajektorie, které Lída opisovala na pokožce prsty i dlaněmi jako cestu do oázy bytí tady a teď. Celý vesmír se pro mě stal vzdáleným a já odpočívala ve své zóně naprostého klidu.

Že lze postoupit ještě do další dimenze, přesněji dimenzí uvolnění jsem si uvědomila, když na řadu přišly trapézové svaly a také ty v oblasti šíje. Pokud pracujete sedavě, u počítače, hlavu neustále vysouváte vpřed, například jako moje maličkost, pak se nelze divit, že časem se tyto svaly, které se nemohou pořádně protáhnout, přemění v jakousi býčí šíji, která omezuje jak v pohybu, tak v dýchání a pocitu celkové pohody. Tělo je totiž oním zrcadlem naší duševní kondice. A nedá nám nic zadarmo. Ale i tato místa podlehla úspěšně dotekům GERnétic.

foto-7

Máte-li sedavé zaměstnání, nezapomínejte vypnout hlavu

Vrcholem slasti, a věřte, že tento výraz je v uvedených souvislostech zcela na místě, pak bylo, když Lída přešla k masáži hlavy. Obtěžkání posledními fragmenty všednosti zmizelo s prvním přiložením rukou. Právě jsem si uvědomila, proč tak miluji, když mi kadeřnice čechrá hřívu. Hlava je zvláštní partie, kde to vše začíná a končí. Zakroužení prsty kolem spánků, skrání, u čela. Nikdy bych nevěřila, kolik napětí dokáže shromáždit lidský obličej či pokožka pod vlasy. Na fotografiích je ten mír, ta lehkost, která se dostavila, jasně patrná. Opravdu vypadám přesně tak, jak se cítím. Jako smrtelník vedený do ráje andělem. Poznámka pod čarou: Tohle musím alespoň trochu naučit svého partnera.

Během masáže hlavy už jsem ležela na zádech. Lída se mimo jiné také postarala o uvolnění horních prsních svalů upínajících se na hrudní kost. Velmi často zejména malým dětem jejich stažení působí potíže s dýcháním. Dospělí si to sice neuvědomují, ale tento neduh je omezuje dokonce i v intelektuálním rozletu. Mozek totiž potřebuje kyslík, bez něj funguje o desítky procent hůře. Po tomto zákroku jsem měla pocit, jako bych skutečně otevřela hrudník (a s ním i náruč) světu. Těch několik hmatů vydalo za hodinovou lekci jógy zaměřenou právě na otevření hrudníku.

Za dobu, kterou jsem strávila v Lídině péči, se ze mě stala nová bytost. Uvolněná a bezstarostná. Jak mysl působí na tělo, tak i tělo dokáže působit na mysl. A v tom je obrovský význam masáže jako relaxační procedury. Cítila jsem se ve svém těle dobře, jako bych se vrátila do chrámu, kde právě probíhá oslava. Do chrámu s pevnými základy, který ustojí i práci za dva. Ano, tohle jsem potřebovala.

foto-8

Olej pro vaše krásnější já

Celou masáž Lída prováděla přípravkem Huile de Beauté, který má vynikající skluznost, a tak nedocházelo k žádnému nepříjemnému tření pokožky. Navíc bych ráda vyzdvihla jeho vůní, kde dominuje aroma citronové trávy, která také velmi podpoří to, aby se smysly nezabývaly ničím jiným, než intenzivním čichovým požitkem, který je u GERnétic vlastně jistotou. Tento zázrak mimo jiné obsahuje značnou dávku hroznového oleje, který nezůstává na povrchu pokožky, ale přibližně z 50 % se dokáže vstřebávat a posilovat hydrolipidový film na povrchu kůže, vyživuje kožní buňky, chrání a pomáhá předcházet předčasnému stárnutí. To je dáno obsahem specifických mastných kyselin a také vysokou koncentrací vitamínu E, který je skvělý antioxidant a bojuje proti volným radikálům.

foto-9

Předsevzetí do roku 2020: Mít čas jen pro sebe

Největším producentem volných radikálů je stres. A právě proto bych takovou masáž doporučila absolvovat každému alespoň v dobách, kdy ví, že přijde větší nápor. Nebo po něm. Kdybych totiž nestihla termín v začátku prosince, bylo by objednání se na masáž tím prvním, co bych v novém roce, v prvních všedních dnech ledna 2020 udělala. Masáž GERnétic+ může být totiž skvělým startem do dalšího období, kdy si nadělíte také jako jedno z předsevzetí to, že se budete věnovat sami sobě a budete o své fyzické i duševní zdraví více dbát. Pravidelně! Alespoň několikrát do roka! Protože vaše tělo vám to vrátí. A když s ním dobře začnete komunikovat jako s parťákem, budete mít takového parťáka plného energie po boku za všech okolností.

S láskou a přáním klidných Vánočních svátků i pohodového a radostného vstupu do roku 2020,
bloggerka Kateřina