Reportáž: Ošetření pro dvojice

Bloggerka Kateřina navštívila liberecký salon, který patří PhDr. Miroslavě Peřinové. Na podzim roku 2019 jsme tuto výjimečnou dámu uvedli do Síně slávy GERnétic. Kateřina paní doktorku Peřinovou vyzpovídala nejen pro náš blog, ale také pro loňské prosincové číslo časopisu Prosperita Madam Business. V dnešním článku by však ráda přiblížila atmosféru salonu a to, jak může vypadat kosmetické ošetření určené pro dvojice – kamarádky, partnery, manžele matky s dcerami nebo vnučky s babičkami. Mezi klientky paní doktorky nepatří jen, ženy, ale také muži.

Jako Gerneticienne působí Miroslava Peřinová více než 20 let. Tvrdí, že GERnétic je jejím splněným snem, posláním, náplní, která jí dělá radost. Už první setkání s paní doktorkou vloni v Bratislavě na vyhlašování soutěže Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko mi potvrdilo, že jsem právě potkala někoho s obrovskou životní moudrostí, elánem, někoho, kdo žije naplno a je zcela jedno, jaké datum má uvedené ve svém rodném listě. Spatřila jsem někoho, kdo ovládá onu tajemnou magii života, po které tak bažíme – štěstí. Někoho, kdo je skutečně šťastný a nosí v sobě mnoho radosti a energie, o které se rád dělí nejen s blízkými, ale také s klientkami a klienty. Tento můj dojem ještě umocnilo druhé setkání s paní doktorkou, které se uskutečnilo na začátku listopadu.
Zastavily jsme před salonem, jenž mne uchvátil svým umístěním. Před jeho okny se rozprostírá panorama, jemuž dominuje Ještěd. Toho dne jsme spatřila několik jeho podob: tu rozzářenou sluncem i tu zahalenou mračným oparem. Toto panorama jistě přispívá k tomu, aby si návštěvníci salonu udělali větší psychické pohodlí. Pohledem na krajinu si dovolí ulevit své hlavě od všednodenních starostí. Poté už nás ve dveřích uvítala dáma s nezaměnitelným šarmem. Šířila kolem sebe vřelost. Provedla nás do svého světa půvabu, kde se většina z nás učí nejen relaxovat, ale také opět vnímat svou krásu a zdraví. To vše nebylo pouhou formalitou doplněnou o krásné pohoštění, na němž svůj kulinářský otisk nechala také Adriana Peřinová, vnučka paní doktorky (blogový příspěvek s receptem na její banánové muffiny bez lepku na sebe nenechá dlouho čekat). Podobné přivítání čeká každého, kdo salon navštíví. Je to součást kultury a osobnosti Gerneticienne. Vyjádření toho, že tato profese je posláním, které pozitivně zasahuje lidské životy.

foto-2

Diagnostika pleti jako odrazový můstek

Po rozhovoru přišla na řadu vlastní kosmetická procedura. Jako vždy začala diagnostikou pleti obou klientek – v tomto případě výkonné ředitelky společnosti LK SERVIS/GERnétic Ing. Andrey Trčkové a mé bloggerské maličkosti. Paní doktorka se nejen dívala, ale pokládala také důležité otázky: alergie, zdravotní stav, jak se cítíme. To vše kvalitu pokožky velmi ovlivňuje. Protože nalíčenou pleť nemůže nikdo odhadnout na sto procent, následovalo pohodlné uvelebení se na lehátku a odlíčení, kdy pokožka tváře, krku a dekoltu vyzradila svá tajemství. U mne přecitlivělost, periorální začervenání, lehkou dehydrataci, ale také to, že jinak se o svou pokožku snažím starat. Na paní ředitelku pak to, že je vzorným příkladem toho, jak dokáže zralou pleť GERnétic hýčkat a pěstit. Na dotek pak byly patrné u nás obou známky lehce sníženého tonu pleti.

foto-3

Čištění je na prvním místě, ať je pleť jakákoli

V obou případech byl proces odlíčení a očištění pleti totožný. Mýdlem Derma paní doktorka rozpustila povrchové nečistoty, líčidla. Specifikem mýdla je, že umí povrch pokožky také dezinfikovat. Mlékem Glyco očistila pleť od zbytků make-upu. Mimo jiné toto pleťové mléko podporuje zjemnění pleti a otevírá ji, aby mohla přijímat další výživné látky v následných krocích ošetření. Tonikem Sebo Ger byla pleť tonizována a také jím bylo vyrovnáno pH pokožky. Poté jako náhradu mechanického čištění na pokožku paní doktorka aplikovala krém Octo, který uvolňuje mazové zátky a pomáhá pleť zbavit hluboce usazených odpadních látek.

foto-4

Lymfatická masáž obličeje

Hlavním hřebem celého očistného rituálu pak byla lymfomasáž směsí produktů Glyco a Synchro v poměru 2:1. Během masáže jsem se cítila jako v ráji, protože pleť unavená nejen vnějšími vlivy ale i stresem, potřebuje k dobré kondici také relaxaci, jíž se nám dostalo právě prostřednictvím odborně vedených doteků. Ty kromě zmíněného účinku také skvěle rozpohybovaly lymfu a pleť prokrvily, ba dokonce nastartovaly, aby ze vší té péče dokázaly buňky vytěžit maximum. Lymfomasáž pod vedením paní doktorky Peřinové bych si ráda zopakovala. Okamžitě, když ruce přiloží ke tváři, zjistíte nejen to, že ji technika baví, ale jedná se o jeden z nejdůležitějších momentů, v němž se rozhoduje o vašem půvabu. Odborně, někde na pomezí kosmetologie a lékařství. Lymfatická masáž tváře patří mezi umění, která opravdu dobře ovládá spíše menší počet lidí, jež se honosí touto dovedností ve svém životopise. Paní doktorka ovšem patří svou praxí mezi ty, kdo by ji mohli vyučovat.

foto-5

Jemná gomáž pro jemnou pokožku

S přípravkem Nettoyant Gommant Marin se už velmi dobře známe. Jeho „gumovací“ částečky mají dokonale kulovitý tvar, a tak pomohou od zdravé tkáně odloučit zrohovatělé kožní buňky. Jemně, aniž by ublížily těm v rozpuku. Díky gomáži může pokožka lépe dýchat a aktivní látky mohou pronikat do hlubších vrstev kůže.

foto-6

Tři společné pilíře pro krásnou pleť

Jak v případě ošetření mladistvé citlivé pleti, tak té zralé se zdravým a mladistvým vzhledem paní doktorka Peřinová zvolila totožné schéma nanášení přípravků. Nejprve se zaměřila na podporu rovnoměrného prokrvení a zlepšení stavu stěn drobných kapilár, které se mohou rozdivočet, a díky jejich zeslabení bývá pleť náchylnější na začervenání. Produktem z portfolia GERnétic, jímž si s tímto úkolem poradila, byl krém Vasco. Aby se lépe obnovily funkce pokožky, jako další vrstvu nanesla zázrak v podobě krému Synchro, který je vyhlášený svými regeneračními schopnostmi. Dokáže si poradit s jizvičkami i následky kožních traumat. V ošetření GERnétic nikdy nechybí maska. Udržení požadované hladiny vody v pleti je v dnešním uspěchaném světě výzva a lehká dehydratace alespoň někdy potká každého z nás. Ostatně posílit pokožku v tom, aby si hydrataci udržela, není nikdy špatný nápad. Jedině ta hydratovaná dokáže využít v plné šíři svůj regenerační potenciál. A tak se nabízelo do procesu začlenit masku Hydra Ger. Mimo to paní doktorka využila také jeden svůj speciální trik. Kosmetickou gázu přeměnila na rychlou „plátýnkovou masku“, jíž nasytila tonikem Sebo Ger a přiložila ji ještě během působení produktu Hydra Ger na tvář.

foto-7

Závěrečné ošetření v hlavní roli s Cells Life

Po intenzivní pečující kůře je třeba pleti závěrem ještě dodat tu správnou ochranu. V obou případech paní doktorka neváhala a umocnila předchozí kroky ošetření přípravkem Cells Life, který v podstatě funguje jako intenzivní sérum na podporu hydratace, stimulace produkce kolagenu a elastinu, takže je po něm pokožka krásně vypnutá a šťavnatá, dostane mladistvou jiskru, kterou si udrží ještě velmi dlouho poté, co odejdete ze salonu. Pro mne se pak ošetření pleti uzavřelo krémem Tropo Plus, který mám moc ráda. Je totiž příjemně lehký a vytváří na pokožce jemný ochranný film, který ji uchrání negativních vlivů, jež by mne o kouzelnou hydrataci pokožky chtěly připravit. Navíc zjemňuje, zvláčňuje a obsahuje složky bránící pokožku před nepříznivými účinky UV záření. Pro paní ředitelku pak byly vybrány krém Cytobi, jenž podporuje hlubokou regeneraci kolagenových a elastinových vláken, a Symbiose, který účinně chrání před působením vnějších vlivů a patří mezi evergreeny v zimním období, kdy výborně posiluje hydrolipidový film, na jehož kvalitě závisí míra přirozené ochrany pleti před rozličnými výstřelky povětrnostních podmínek.

foto-8

Odpočiň si, oční okolí!

Protože oční okolí na vás prozradí i to, co sami nevíte, a protože je zde pokožka nejslabší, zaslouží si tato část obličeje vždy mimořádné hýčkání. Ošetřením očního okolí mi paní doktorka udělala ohromnou radost. Po lymfomasáži to byl druhý moment, kdy jsem pocítila obrovskou vlnu uvolnění a relaxace. Samozřejmě je zde na místě nejprve odlíčit make-up, o co se již v počátku sezení postaralo mléko Glyco. Zdejší buňky rády žadoní o více kyslíku. Jejich přání bylo vyslyšeno. Pro tento účel je totiž jako stvořený krém Ger Oxy, který povzbuzuje okysličení všech typů pokožky, čím dochází k jejich vitalizaci. Vždy tvrdím, že tento krém oční okolí probere z letargie a únavy. Ovšem opomenout nesmím ani Cells Life, který zase do pleti napumpuje onu kyprost, šťavnatost a vypne vrásky, ať už jsou mimické nebo ty od věčného koukání do počítače či telefonu.

foto-9

Něco navíc: Masáž rukou s Gerthérapi

Během doby, kdy působila pleťová maska Hydra Ger, paní doktorka Peřinová vytáhla z rukávu další trumf: masáž rukou. Když byste se podívali na poslední článek na mém blogu, zjistíte, proč jsem z této procedurky vždycky tak nadšená. Je to poslední kapka, jíž se doplní nádrž energie a uvolnění na dlouhou dobu. Zvláště, pokud je doplněno toto menší ošetření o milovaného parťáka v podobě krému Gerthérapi, který skvěle uvolňuje svalové i psychické napětí. Pěstěné ruce jsou víc, než jen vizitka. Jejich zdraví a pohoda formují způsoby, jakým umíte uchopit svět.

Co mne fascinovalo na tomto ošetření

Paní doktorka dokáže udělat den krásný současně dvěma lidem najednou. Nebudeme si nic nalhávat, kosmetická profese je enormně fyzicky náročná. Ale paní doktorka Peřinová ráda posouvá zážitky na kosmetice o úroveň výše. Navíc máte možnost udělat si dlouho slibované rande s kamarádkou, které plánujete rok i déle. A nemusíte jedna na druhou čekat. V reálném čase sledujete, jak se rozzáří obličej vašeho parťáka radostí. Ošetření pro dvojice se mi zkrátka líbí. Je to perfektní nápad, který jde na ruku dnešní bláznivé době. Umožní vám setkat se s lidmi, kterým chcete darovat víc než jen nepatrnou chvilku ze svého času. Je všestranně výhodným kompromisem. A zaslouží si také náležitě ocenit.

S láskou,
bloggerka Kateřina