Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Nejlepší dámská jízda podle GERnétic

Zanedlouho začne frmol školního roku, ale jak to tak bývá, září bude pro naše ratolesti spíše obdobím, kdy se škola jen postupně rozjíždí a děti teprve zkoumají, jaký ten nadcházející školní rok bude. Seznamují se s novými kamarády, vítají se s těmi starými a počasí pořád ještě zve k venkovním radovánkám, které milují. Je to ideální čas dát dětem alespoň na jeden den volnost a užít si nějaký čas pro sebe. Vychutnat si dámskou jízdu, která člověka nabije energií a dobrou náladou minimálně ještě na další měsíc. A jak si ji tedy zorganizovat? Napoví článek.

foto-1

Jaké máte představy?

To je otázka, jíž by si měla zodpovědět každá dáma. Zavřete oči a vybavte si, jak byste si přála strávit jeden volný den či dny podle svého gusta. Co byste si přála zažít? Co vám nejvíce chybí? Koho byste s sebou chtěla vzít? Nebo by se vám spíše líbilo strávit jen jeden den sama se sebou? Buďte spontánní, první nápady bývají zpravidla také ty nejlepší a nejupřímnější, protože tělo i mysl vám dají na srozuměnou, co jim nejvíce prospěje. Někdo má raději klasickou dámskou jízdu s kafíčkem a kamarádkou. Ale pokud by vám udělal největší radost výlet na raftu po divokých vodách řeky a následné hýčkání v kosmetickém salonu GERnétic v době, kdy už sluníčko zapadá, je to zcela relevantní požadavek. Takže se nenechte omezovat stereotypy o tom, co to znamená dámská jízda!

foto-2

Koho si vzít s sebou?

Máte-li chuť dámskou jízdu pojmout komorně, jen pro sebe, bez společnosti, i to je v pořádku. Klid a samota jsou nedoceněné výsady dnešního hektického životního stylu. Preferujete-li však společnost, oslovte kamarádku, jejíž přítomnost vás vždycky dokáže rozesmát, povzbudit, vnést vám dávku slunce do života. Možná to nebude kamarádka, ale maminka, koho byste měly rády po svém boku. Nebo babička. Možná sestra, sestřenice nebo kolegyně z práce. Můžete tak svým blízkým připravit krásné relaxační překvapení, vzpruhu pro sebe i pro druhé. Opět bychom si dovolili poradit, abyste se obrátila na někoho, kdo je pro vás zdrojem inspirace a radosti a především, kdo má chuť si ten vzácný den užít na plné pecky. Intuice vybírá nejlépe, věřte, že osoba, na níž si vzpomenete jako první, bude ideálním parťákem.

foto-3

Jak se na dámskou jízdu připravit?

Příprava je bod, který se moc neshoduje s láskou ke spontánním činům, na druhou stranu ten, kdo je připraven, nebývá překvapen. A o dámských dýcháncích to svým způsobem platí dvojnásob. Vytvořte si podmínky pro to, abyste měla na svou dámskou jízdu klid. Pro ratolesti zajistěte alternativní program a hlídání. Pomůže dobrá kamarádka nebo šikovná sousedka, která to s dětmi umí, a vy si někdy říkáte, jestli náhodou není čarodějka, protože z ní evidentně vyzařuje zvláštní fluidum, které v okolí navozuje dech beroucí harmonii. Nebo babička, sestra či placená výpomoc. Myslete i na krizové situace a nechte doma (u hlídajícího dospělce) něco jako návod „co dělat a kam volat, kdyby se něco méně či více závažného přihodilo“. Takový pohotovostní plán. Nenechávejte pouze kontakt na sebe, ale například i na ošetřujícího dětského lékaře a někoho blízkého, kdo je z okruhu rodiny či přátel ochoten vždy pomoci. Tuto zálohu informujte, kdy byste ji případně potřebovali v pohotovosti, a nezapomeňte, že tyto dobré skutky a laskavosti je velmi krásné oplácet.

foto-4

Důmyslný program dámské jízdy nemusí být žádná věda

Váš den. Vy rozhodujete, co podniknete, jak se svým drahocenným časem naložíte. Na začátku byla představa. Mějte odvahu ji zrealizovat. Nám v GERnétic se osvědčilo si naordinovat namáhavé a adrenalinové činnosti vždy na dopolední hodiny, kdy je lidský organismus nejčilejší. Zvolte podle chuti túru, cyklistický výlet, tenis, spartánský běh divokou přírodou, vyjížďku na koních. Nebo třeba kýžené podzimní nákupy. Možností je nepřeberné množství.

Po té nejpernější části dne si dovolte také trochu lenošit. Dopřejte si lahodný oběd. Zajděte si na wellness, masáž a kosmetiku. Nechte se opečovávat a hýčkat v rukou profesionálů. Zavolejte své Gerneticienne a domluvte pro sebe i parťačku termín vaší oblíbené procedury. Doporučujeme třeba detoxikační zábal z mořských řas nebo ošetření pleti po letních dobrodružstvích. Ale vaše ošetřující kosmetička vám vždy navrhne to, co prospěje půvabu i kondici. Možná nakonec ze všeho nejvíc po namáhavé túře oceníte nebesky příjemné ošetření chodidel a nohou… Nemusíte se obávat, že by vaše pokožka nebyla po ošetření v dobré kondici, to je konec konců tajemství GERnétic. Po mnohdy i dvou hodinách na kosmetickém lehátku vyjde na povrch pokožky vaše nejkrásnější a nejúžasnější já. A ten půvab by byla škoda po kosmetice schovat domů.

foto-5

Po kosmetice to nekončí, dámská jízda vrcholí

Než bude kamarádka po proceduře, otevřete oblíbenou knihu, ale mobil nechte v tašce spát, pokud na něm nebude nervózně zářit notifikační dioda. Dohodněte se se sebou, že mobil prostě necháte na pokoji. Jestli jej vytáhnete z kabelky tak proto, abyste zvěčnila tyto bezvadné chvilky v nejlepší společnosti a udělala si tak památku. Kontrolování pracovního mailu se však přísně zakazuje! Buďte v tomto ohledu na sebe tvrdá. Možná to bude chtít několik dní nácviku, ale i to se poddá.

Po proceduře si dopřejte pár momentů na to, abyste se připravila a vyrazte si, kam vás touha zavede. Je libo sladká tečka? Běžte do cukrárny na tu nejhříšnější čokoládovou bombu nebo nejlehčí větrníček. Nebo snad raději italskou kuchyni? Máte svůj krásný den pro sebe, tak se neomezujte hloupými předpoklady a předsudky, jen snad kdyby vám tělo napovídalo, že potřebuje zrovna dnes spíše salát nebo lehkou slanou palačinku. Tak ho poslechněte. Z naší zkušenosti je dobrá večeře nebo zákusek skvělým startem poslední třetinky, řečeno hokejovou terminologií, dámské jízdy. Ale rozhodně to nemusí být také její závěr.

Už dlouho jste nebyla s přítelkyní v divadle? Tak neváhejte a naordinujte si klidně muzikál, balet nebo komedii. Divadlo není vaše parketa, ale parket ráda oslňujete? Proč si nezajít na swingový večer, nebo do klubu, kde se tančí nejlepší latina v okolí? Ani taneční kroky nejsou to pravé ořechové? A už se vám stýská po výtvarném umění? Běžte prozkoumat novou expozici v DOX nebo Uměleckoprůmyslového muzea. Je hudba tím, co rozechvívá vaše srdce? Doufáme, že už máte lístky na koncert! Ani to se vám nezdá? Prozraďte, kdy naposledy jste byla v kině a vzrušením či dojetím se vám sypal popkorn všude kolem? Že ani to není vaše představa o tomto speciálním dni? Co třeba se jen líně procházet městem, zorganizovat setkání ještě s dalšími kamarádkami a oddat se sociální interakci nad vínkem či koktejlem Cosmopolitan?

foto-6

Nespěchejte a nedělejte plané kompromisy

Předchozí odstavce jsou plné tipů, jak takový bezvadný den, dámskou jízdu, strávit. Nakonec vám ale může vhod přijít třeba malování, tvořivé symposium pro hrnčíře, podvečerní odpočinek u některého z krásných českých jezer nebo večerní plavba lodí. Kdo ví. Tento den si totiž tvoříte vy. A my bychom vám rádi připomněli, že byste se neměla nechat omezovat tím, co si ostatní myslí, dokonce ani tím, co si o dámských jízdách myslíte sama. Jestli by měly takové odpočinkové chvíle něco splnit, pak je to, aby vám dodaly energii a radost. Takže se nehoňte od atrakce A, k atrakci B, D a Z. O tom to není. Nespěchejte, nechvátejte. Všechen ten čas je váš. A je příliš krásný na to, aby se vám proměnil jen v den rozsekaný na další položky označené nálepkou „musím“ nebo „musíme“. Nesuďte se. Podmínky typu „mám nárok, nemám nárok“ jsou plýtváním energie. Stejně jako „má vypadat, nemá vypadat“.

foto-7

Buďte odvážná a plňte si své sny

Svět se pro jednou určitě nezboří, když mu dáte vlastní pravidla. Jestliže chcete dámskou jízdu strávit s růžovou knihovnou a na obličejovém ošetření kosmetikou GERnétic, proč si to nedopřát. Intuice a instinkt vás dovedou k tomu, jak pro sebe čas nejlépe využít. Je to jako nádherná příležitost ke svobodě se rozhodnout po svém, dívat se na svět svýma očima, bavit se pro vás tím nejkrásnějším a neupřímnějším způsobem. A uvědomit si, že pečovat o sebe je obrovský dar, který dokáže také trvale proměnit váš pohled na sebe samu i každodenní realitu. A my bychom si přáli, aby přesně taková byla vaše dámská jízda s GERnétic.

V některém z příštích blogů vám představíme také lázně, kde se s GERnétic setkáte a které podle nás představují místa, kde si můžete dámskou jízdu uspořádat tak, že se pro vás stane co půl roku nezbytným rituálem dobré nálady a životní pohody. Prostě vypnout a být svá, bláznivá, klidná, meditující, odvážná, láskyplná, krásná pro sebe, plná síly i něhy, se smíchem na rtech a slzou radosti v koutku oka.

Stejně jako vaše ratolesti začnete s novým školním rokem novou úžasnou kapitolu.

S láskou,
tým GERnétic