Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Recenze: GERnétic Masáž+ jako fascinující zážitek na hranici wellness a akčního filmu

Pozvali jsme blogerku Kateřinu natáhnout se na lehátko a uvolnit se. Tentokrát však ne na to kosmetické, nýbrž masážní. Do týmu Kosmetického studia GERnétic totiž přibyla posila. Simona Odvárková má dlouholeté zkušenosti ze sportu. Jenže harmonie těla a ducha zdaleka není jen o potu a dřině. To Simona dobře ví, a proto svou kvalifikaci rozšířila o masérské vzdělání. Uvolněte se, slovo předáváme Kateřině.

Éterická bytost a síla lva

Byl to krásný podzimní den. Na návštěvu GERnétic jsem se těšila. Konečně jsem se mohla odměnit za úspěšné složení státnic. Byla jsem zvědavá, jaká Simona Odvárková bude. Nakolik se bude její masáž lišit od toho, co jsem už zažila. Abych vše uvedla na pravou míru. Simona je drobná, éterická bytost s hlasem rokové hvězdy, hbitostí antilopy a silou lva. To vše jsem měla možnost během masáže poznat. Odcházela jsem fascinována, co tato drobná žena dokáže. A kde se to v ní bere. Simoně bych věřila, že se živí jako modelka, ale „páru“ kulturisty byste jí rozhodně na první ani druhý pohled nepřisoudili. A tím přesně vás překvapí. Jen v tom nejlepším.

Kačí, nebolí vás občas bedra?

Odložila jsem šaty a naskočila na lehátko. Uvolnila se a čekala. Simona mne změřila pohledem od hlavy k patě. Ne proto, že by chtěla cokoli hodnotit, ale proto, aby tělu a měkkým tkáním dala přesně to, co potřebují. V mém případě uvolnění, možná trochu za vyučenou. Od loňského října jsem cvičení a pohyb musela trochu ošidit. A cítila jsem, že moje tělo si v takovém režimu zrovna nelibovalo. Ani hlava ne. Většinu mého bdělého času, mentální i fyzické energie spotřebovala příprava na úspěšné završení akademické dráhy. To znamenalo trávit hodiny v sedě.

Simona to okamžitě poznala. Kladla mi otázky na tělo, jako třeba: Kačí, nebolí vás občas bedra? Protahujete je dost? Účelem otázky je porozumět tělu klienta a pomoci mu. Neciťte se proto špatně, když nesportujete sedmkrát týdně, neděláte vytrvalostní běh a nejste ani fitness milovník. Je úplně v pořádku, pokud máte radši dlouhé procházky a kolo, zrovna jako já, sem tam vás okouzlí třeba jóga, ale někdy taky vezmete zavděk gaučingem.

Masérka zahlásila, že je rozhodně na čase uvolňovat bedra, posilovat vzpřimovače trupu a mezilopatkové svaly. Stačilo se jí na mě podívat a dotknout se měkkého masíčka. Její rady dbám. Alespoň na pět minut denně se natáhnu na zem a provozuji cviky podle pana doktora Koláře. Je to závazek vlastnímu tělu i duši. Jedno bez druhého nikdy není stoprocentní.

Šíji i trapézům pomůže pevný dotek a trpělivost

Ale vraťme se zpět na lehátko do prostor Kosmetického studia GERnétic, do nejnovějšího salonku U fontánky. To je totiž salonek speciálně vybaven na masáže. Simona má velmi příjemný pevný, autoritativní dotek. Přesně má krevní skupina, pochvalovala jsem si. Do rukou si nakapala Huile de Massage a začala pracovat od šíje. Napětí a ztuhlost je nemocí z povolání, milí čtenáři. Jste-li počítačoví kreativci, máte-li před sebou závěrečné zkoušky, není to nic neobvyklého. Ale dávejte na to pozor, protože to může ovlivnit rozsah, v jakém budete schopni otáčet hlavou.

Mám pocit, že trapézům, krku a partii, kde na něj nasedá hlava se Simona věnovala snad věčnost. Nedivím se. Když jsem přišla, měla jsem je ztuhlé jako kámen. Ovšem pod taktovkou masérských hmatů se postupně začaly přetvářet. Z tvrdosti žuly v měkké máslo. Lebedila jsem si, protože se jednalo o masáž velmi intenzivní.

Jako z akčního filmu

Po horní části zad se Simoně pod ruce dostala ta spodní. Bedra a kříž. A pak ještě ramena. Když byly všechny tyto partie dostatečně rozmasírované a uvolněné, odehrála se scéna jako z akčního filmu. Tato drobná blondýnka se vymrštila do vzduchu jako Lara Croft a přistála na lehátku tište jako Catwoman. Správný masér totiž využívá celé své tělo a jeho váhu. Když se svaly uvolní, lze dokonce srovnat vychýlená žebírka, což je v naší populaci stále častější obtíž, která vede ke vzniku bolestí. Simona erudovaně zatlačila na záda a ozvalo se jemné loupnutí. Byla to úleva. Pak prohmatala, aby se ujistila, že všechno na mém vyklenutém hřbetě sedí, jak má. Následovala technika, které v lidové terminologii říkáme „sekáčky“, ale využívala u toho předloktí místo dlaní. Bylo to velice příjemné.

Pocit jedinečného blaha

Simona byla tak hodná, že mne poctila rovněž masáží chodidel a nohou. Pokud byste si přáli během návštěvy spojit záda a uvolnění nohou, nahlaste své přání už při objednání, celá procedura se asi o patnáct minut protáhne. Nejprve vás zašimrá stimulační tělové tonikum Lympho a následně přijdou precizní lymfatický systém příjemně škádlící doteky. Za tuto volbu vám nohy poděkují. Doporučuji tento typ procedury zvlášť po náročném výstupu, složitém stresovém období nebo po náročnější fyzické aktivitě, třeba zakládání zahradního jezírka nebo skalky. Odlehčíte svým unaveným svalům a díky rozproudění mízy přispějete také k rychlejšímu odvodu zplodin, které se při zvýšené fyzické i psychické aktivitě vytvářejí. Mě vždy při tomto typu masáže zaplaví pocit jedinečného blaha.

Cílená péče lepší než sladká tečka

Na počátku ošetření Simoně sdělte, zda byste si přáli aplikovat specifický přípravek, který podstatně rozšiřuje účinky masážního oleje. Anebo nechte výběr na Simoně, protože dokáže velmi dobře zhodnotit stav pokožky a přihlédnout i k vašemu přání. Na výběr je celá řada přípravků: tělové tonikum Lympho (volba v mém případě), zeštíhlující tělový krém Adipo Gasta, krém na zlepšení stavu celulitidy a posílení kondice žilního systému Vasco Artera, zpevňující krém Somito, regenerační relaxační krém Gerthérapi (ideální volba pro vášnivé sportovce nebo všechny unavené tělesnou námahou), vlasové tonikum Cuticul Extra Plus (masáž totiž nekončí u krku, ale lze ji protáhnout až pod vlasy, je to božský zážitek, ale raději si ji dopřávám během klasického kosmetického ošetření GERnétic). A ještě bych ráda upozornila, že se nemusíte bát pocitu umaštění. Simona na závěr všechen přebytečný olej stáhla nahřátou osuškou. Bez obav jsem se mohla zahalit do svého oblíbeného kašmírového svetru.

První kroky po masáží

Když hodinu a půl ležíte na masáži, je třeba si uvědomit, že se upraví tlak v těle. Simona mi ještě před sestupem z lehátka donesla velkou sklenici vody. S chutí jsem jí vypila. Opatrně jsem se chodidly dotkla země. Narovnala se a zhluboka se několikrát nadechla. I když problémy s tlakem nemívám, prevence je prevence. Spěchat se má pomalu. Oblékla jsem se, vypila druhou sklenici, odskočila si a cítila se jako nová bytost v novém těle. Uvolněná, spokojená, v psychické harmonii a připravená si podmanit svět nebo alespoň víkend. Pocit pohody u mne přetrval asi další tři nebo čtyři dny, tělo bylo vděčné a povolné. S chutí mě pustilo na zahradu i na procházku. Co víc jsem si mohla přát. Byla to krásná odměna po době, kdy jsem se soustředila vlastně jen na akademický úspěch a profesi, což se neobešlo bez odříkání a sebezapření. O to sladší bylo působení masáže.

Pár slov o akční hrdince Simoně Odvárkové

Se Simonou jsme se před dnem D jen několikrát letmo setkaly. A proto jsem v průběhu procedury sem tam zavířila otázkou, abych ji mohla poznat více. Kromě toho, že oplývá půvabem a pro masáže má talent od bohů, je skálopevný optimista. I když je narozená ve znamení puntičkářské Panny, nepředstavujte si ji jako zemitého člověka. Obíhá po orbitě rychle jako Merkur, tedy nejrychlejší planeta naší sluneční soustavy. Principem jejího života je pohyb. Jinak je neklidná. Pohyb je její životním pohonem, silou, která z ní činí spokojenou bytost. Simona se také věnuje instruktorské činnosti v oblasti fitness a Body Stylingu, zacvičíte si s ní aerobik a do formy vás dostane taky různými obdobami kruhového tréninku. Jejím revírem jsou pražské čtvrti Zličín, Stodůlky a Řepy. Je komunikativní, zvídavá a snadno na vás přenese své pohodové vibrace či nadšení. Setkání se Simonou Odvárkovou bude dokonalým lékem na trudomyslnost i apatii.

Pokud máte chuť pohroužit se do jejího světa, vyhledejte si ji na sociálních sítích. Na Instagramu ji sledujte jako @sodvakova a na Facebooku vyhledávejte Simona Odvárková.

Vřele vám návštěvu u Simony doporučuji. Kontakt naleznete na www.StudioGernetic.cz Možná si zkuste naplánovat masáž ještě během adventu. Až budete mít vánočních příprav nad hlavu, masáž GERnétic Masáž+ vás osvěží na těle i duchu a vrátí vám pohodu.

S láskou,
blogerka Kateřina