Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Seznamte se s novinkou od GERnétic – jemným remineralizujícím tělovým peelingem Nettoyant Gommant Marin Corps

Laboratoře GERnétic přichází na trh s novinkou, která otevírá novou kapitolu přístupu k výrobě kosmetických produktů. Nejdiskutovanějším parametrem prostředků pro exfoliaci těla v souvislosti s ochranou životního prostředí je brusná složka. GERnétic vždy používal peelingové částečky dokonale kulovitého tvaru, které neporušují pokožku. Nyní ale tato francouzská značka připravila produkt s peelingovými dokonale oblými elementy z přírodních ingrediencí, které jsou v přírodě stoprocentně odbouratelné. Abychom vás s přípravkem Nettoyant Gommant Marin Corps mohli podrobněji seznámit, požádali jsme bloggerku Kateřinu, která novinku již testuje, aby se s vámi podělila o recenzi.

Obalový design nezapře své kořeny

Moc mě potěšilo, když jsem se mohla novinky poprvé dotknout a uvědomila si, jak obrovský dopad na vnímání kosmetických produktů pro mě má haptický vjem, když s obalem přicházím do kontaktu. Tuba peelingu, jež v sobě ukrývá 150 ml produktu, je vyrobena z nesmírně příjemného materiálu, který vytváří podobný dojem jako kůže. Díky tomu se s ním ve sprše výborně manipuluje a neklouže z rukou. Krásné je také to, že se GERnétic odvázal a tubu zvolil v královské modrém odstínu. Je to příjemná změna, jejíž rétorika je jasná. Nabízí řadu souvislostí s oceány, mořem, pobřežím, životem. Uzávěr je klasický odklápěcí, což je velmi dobrá varianta, která zabrání tomu, abyste si přípravek kontaminovali během používání různými patogeny. A rozhodně je to také velký přínos, pokud jde o dávkování.

Sprchové rituály pod taktovkou přímořské destinace

Mezititulkem narážím na vůni, kterou Nettoyant Gommant Marin Corps dostal. Přenese vás z koupelny na Azurové pobřeží, nebo kamkoli, kde moře brázdí pobřeží a obohacuje vzduch slanými tóny, mísí se se svěží zelení za rozbřesku. Do vůně jsem se zamilovala. Je velice jemná, nerušivá, z mého sprchového rituálu dělá cestu za vzpomínkami, které jsem nasbírala při cestování.

Samotný peeling má gelovou konzistenci, je prakticky průhledný a lze v něm spatřit tisíce a miliony malých částeček, v nichž je ukryto to tajemství, díky kterému se postupně dostanou všechny exfoliační produkty z nabídky GERnétic zase o kousek blíž přírodě. Oč se jedná? Částečky, které mají podpořit odloučení odumřelých buněk pokožky, jsou zhotovené z jojobového vosku. Obsahují rovněž kyselinu polymléčnou, která pokožku pomáhá oživovat, zlepšuje její hydrataci. Formule peelingu je tak v přírodě kompletně odbouratelná a nezanechává po sobě nebezpečný odpad v podobě mikroplastů. Neznečišťuje půdu, vzduch ani oceán. Produkty s touto přidanou hodnotou vyhledávám, dávám jim přednost, pokud splňují moje uživatelské nároky a potřeby. A ty Nettoyant Gommant Marin Corps v jistém směru dokonce překonává. Tak třeba vůní. Ale to zdaleka není vše.

Přípravek jsem ve sprše velmi šetrně roztírala krouživými pohyby po vlhké pokožce. Obávala jsem se, aby se peelingové částice nezačaly rozpouštět již během kontaktu s pokožkou. Tedy, nebyla jsem si zcela jistá, zda mám od novinky očekávat jiné fyzikální vlastnosti, než jsem zvyklá. Byla to obava zbytečná. Díky své struktuře pomáhají pokožku ještě lépe promasírovat a prokrvit. Z mého pohledu je ideál, za který budu v letním období velice vděčná. To mám totiž pokožku těla obvykle podrážděnější. Ať už jde o sluníčko nebo výlet, při němž se člověk musel brodit trním, roštím a kopřivami. Jemná exfoliace u mě vítězí a jsem ochotná jí čas věnovat i dvakrát týdně. A druhým benefitem je fakt, že pokožka dobře udržovaná péčí a peelingem bude lépe připravena chytat bronz (samozřejmě v míře rozumné a s přípravky opalovací řady Melano po boku).

Závoj mořských minerálů promění pokožku v nejdražší hedvábí

Po aplikaci si chvilku peeling vychutnám a poté pokožku důkladně osprchuji. Po osušení je neuvěřitelně hebká na dotek. Výsledek daleko překračuje moje veškeré zkušenosti s těmito typy produktů. Takovou jemnost, kterou pod prsty cítím, jsem ještě nezažila. Navíc je kůže měkká, hezky absorbuje další péči, zejména můj oblíbený přípravek Gerthérapi.

Po téměř měsíci testování vidím také určitý vliv na pevnost pokožky. Obsažené ingredience získané z mořských surovin jako jsou lastury ústřic, mají remineralizační účinky na pokožku, která se pod náporem minerálů probírá k životu, je vitálnější.

Proč minerály? Pro tělo je velmi důležitá acidobazická rovnováha. Pokud je vychýlena, pH je o setinky až desetinky kyselejší, pak musí organismus sáhnout do kostí, zubů, orgánů, aby odtud získal na neutralizaci potřebné zdroje. Těmito zdroji jsou nejčastěji minerální látky. A tak o správné biologicky potřebné molekuly přicházíme a ty pak pokožce schází. Je to velmi zjednodušující schéma, ale řekněme, že tělo prostě ošidí některé svoje části, aby jeho vnitřní prostředí bylo schopno fungovat co nejoptimálněji.

A co z toho vyplývá? Přesně jak je vepsáno ve filozofii GERnétic, člověk se má hýčkat vnitřně i zevně.

Další poznatky shrnu i na svém blogu, až novinku spotřebuji do poslední úžasné peelingové částečky.

S láskou,
bloggerka Kateřina