Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Záruka spokojenosti a smysluplně stráveného času

Majitelky zralé pleti, vytížené ženy, které hrají role úspěšných podnikatelek, manažerek, odbornic ve svém oboru. Dámy, které se svědomitě věnují nejen své práci, kontaktům, ale také rodině, koníčkům. Někdy by se rozdaly pro celý svět. Naučit je relaxovat a věnovat se jen sobě bývá velmi těžké. Ale když jednou zakusí relaxaci v rukou Gerneticienne, mnohdy k této situaci změní postoj a uvědomí si, jak důležité jsou zásady pozitivního sobectví.

Připravili jsme pro vás dvojrozhovor. O ošetření zralé pleti jsme se bavili s Miriam Korenkovou, majitelkou Kosmetického studia Jetée v pražské Libni. A vyzpovídali jsme také Evu Brixi, podnikatelku, zakladatelku a šéfredaktorku prvního titulu v ČR orientovaného na ženy podnikatelky a manažerky, Madam Business.

foto-1

Evo, jak se díváte na kosmetickou péči, co pro vás znamená?

Přiznám se, že péči profesionálů nevyhledávám příliš často. Jak jste shrnuli v úvodu, jsem velmi vytížená a mou největší relaxací je zahrada a odborná literatura, od bylinek až po zdravou výživu, také poezie, květinové vazby, pečení inovativních moučníků a příprava netypických džemů... A spousty dalších aktivit, zejména těch profesních. Ale pobyt na čerstvém vzduchu a něco tvořit. Odtrhnout se na chvíli od běžné profesní rutiny. To jsou mé zdroje pohody. Na druhou stranu se snažím domácí kosmetickou péči nezanedbávat. Rozhodně nevynechávám hydratační krém s protivráskovými účinky na den a na noc ten výživný. Oční okolí ošetřuji také.

foto-3foto-4

Dopouštíte se nějakých kosmetických hříchů?

Nejspíš ano. Asi za ně lze považovat to, že si nejraději večer umyji obličej vodou a obyčejným mýdlem. Je to návyk, bez kterého prostě být nemohu. Vím, že tohle už se nezmění, možná je to víc rituál pro psychiku než pro pleť. Samozřejmě vím, že se to nedoporučuje, ale vyhovuje mi to.

Miriam, co říkáte na takovou kosmetickou praxi?

Mnoho žen má své zažité návyky, které jim dělají dobře. Nemá smysl je za to soudit či kárat. Prostě to beru tak, jak to je, a v danou chvíli se snažím pro klientku udělat to nejlepší, co mohu, snažím se ji podpořit a při ošetření pleti jí věnovat tu nejlepší péči, aby si ode mne odnášely jak klientka, tak její půvab, tu správnou dávku energie a pohody.

foto-5

Jakou má paní Eva vlastně pleť?

Paní Eva má velké štěstí, ve svém věku má pokožku poměrně hutnou, mastnější. V mládí si říkáme, že větší mazotok je vada na kráse. Ale až ve středním věku začneme doceňovat přínosy mastnější pleti. Díky tomu je totiž zralá pokožka obvykle v dobré kondici a vrásky se na ní tvoří později a nejsou tak znatelné. Všimla jsem si, že paní Eva lokálně trpí na prosvítající žilky a drobná začervenání, ale celkově je pleť dobře a rovnoměrně probarvená. To je dobrý základ, na němž lze dále stavět. A možná by se také dalo říci, že i výhoda.

foto-6

Dá se předem stanovit, jak bude toto ošetření vypadat?

Pro každého člověka je potřeba zvolit to nanejvýš individuální, což mě na GERnétic velmi baví. Nastavíme takovou péči, která bude pokožku především hloubkově hydratovat, pomůže s lehkým začervenáním a celkově ji projasní. Přidáme také trochu liftingové péče, abychom podpořili mladistvější vzhled a šťavnatý vzhled.

Obecně lze ale říct, že ošetření zralé pleti vyžaduje víc času a schopnost dobře kombinovat produkty. V mém případě dávám hodně na přání klientky, která mi v průběhu ošetření prozradí, jak se cítí. To je zároveň malý apel na všechny dámy, které přicházejí do kosmetických salonů: Nebojte se svou Gerneticienne komunikovat. Je tady pro vás.

foto-7

Je časová náročnost ošetření zralé pleti jiná než třeba v případě pětadvacetileté slečny?

Určitě je potřeba počítat s tím, že ošetření zralé pleti není záležitost na půl hodiny. Mnohdy zabere i hodiny dvě.

Co ovlivnilo váš zážitek z ošetření v salonu?

Hodně důležité jsou pro mne osobnost a charizma kosmetičky. Mají totiž největší vliv na to, jak se člověk v jejich rukou cítí. Co mne nepřestává udivovat a moc si toho cením, je schopnost kosmetičky odhadnout, co právě teď klient potřebuje, aniž by bylo třeba o tom hovořit. Paní Korenková má tyto dary v sobě a umí z drobné nápovědy odhadnout, díky své empatii, zda má člověk náladu na klid a tichou relaxaci, nebo jestli při návštěvě potřebuje otevřít své srdce a vypovídat se. Když nastane druhá situace, může se spolehnout na to, že paní Korenková bude naslouchat a zároveň se bude ptát a projevovat zájem. Klient ji zkrátka upřímně zajímá. Navíc je to velmi pozitivně laděná osobnost a tuto energii umí přenést na druhého. Díky souhře všech těchto činitelů jsem se cítila jako v ráji – téměř dvě hodiny uprostřed pracovního dne ležet a přemýšlet o ničem! Výjimka v mém diáři, ale někdy to strašně pomůže.

Příjemné dojmy ve mně vyvolalo i prostředí kosmetického salonu. Je totiž ukázkou výjimečného přístupu k interiérovému designu, z něhož čiší lehkost, vzdušnost, hravost i elegance. V každém detailu na člověka dýchá smysl pro kreativitu. Je evidentní, že paní Korenková toto místo tvořila s radostí a že ji to muselo velmi bavit.

foto-8

Miriam, můžete nám prozradit, jaké produkty jste při ošetření využila?

Ráda bych se pozastavila u několika z nich. Jedním z nich je Ger Lift, krém s mimořádně dobrým zpevňujícím efektem, který stimuluje kožní buňky k produkci kolagenu a elastinu. Vyznačuje se lehkou konzistencí a příjemnou parfemací a klientky si ho velmi pochvalují.

Přípravek, který je doslova zázračným elixírem pro kožní buňky, umí je aktivovat v jejich samotném nitru, se jmenuje Cells Life. Liftingový účinek se ideálně snoubí s hydratačními schopnostmi. Tím se ale nemyslí, že by byla voda dodána pokožce, nýbrž je kůže posílena tak, aby z ní hydratace neunikala. Jednotlivé buňky dostávají intenzivní vzpruhu, jsou povzbuzovány k tomu, aby znásobily své vlastní sebereparační schopnosti a přirozeně obnovovaly svou DNA a RNA. Mimo to pokožku remineralizuje.

Pozastavila bych se u krému Vasco, který je absolutní jedničkou v péči o pokožku trpící podrážděním a začervenáním, prosvítajícími žilkami. Je totiž naprosto bezkonkurenční. Posiluje stěny cév, což mírní probarvení pokožky. Zlepšuje celkové prokrvení pokožky, které je rovnoměrnější, má hojivé a protizánětlivé účinky.

A mým posledním oblíbencem, který nesmí v ošetření zralé pleti chybět, je maska Peel Off Anti-age, slupovací maska na alginátové bázi s vysokým obsahem arganového oleje, který prostupuje do hlubších vrstev kůže, posiluje kožní bariéru a díky vysokému obsahu vitamínů A a E pomáhá výrazně regenerovat a zklidňovat. Během působení příjemně chladí a uvolňuje napětí v mimických svalech.

foto-9

Evo, jak ošetření tedy probíhalo a jak jste ho prožívala?

Zaujalo mne, jak moc je paní Korenková vnímavá k potřebám klienta i jeho osobitosti, jedinečnosti. Vidí pokožku v souvislostech až psychologických. Klient ji opravdu zajímá jako člověk, nejen jako zákazník, proto dokáže pleti porozumět jako celku. Během procedury jsem se nechala vést zkušenostmi i odhadem paní Korenkové, aniž by k tomu bylo třeba mnoha slov. Dokázala totiž z mé tváře přečíst, kdo jsem a co potřebuji.

foto-10

A vaše další dojmy z téměř dvouhodinového pečujícího procesu? Co ve vás návštěva salonu Jetée zanechala?

Z ošetření jsem odcházela odpočatá. Na druhé straně se mi otevřel prostor přemýšlet o mnoha souvislostech a drobnostech, které dokáží člověka dělat šťastným, ať už je to samotná profese kosmetičky, její vztah ke krásným a užitečným věcem nebo záležitostem, které se týkají vnitřního života ženy, jež by nikdy neměla ustrnout ve statickém pojetí spokojenosti se sebou samou, ale měla by denně hledat nějaký podnět k radosti. Tuto radost by si měla umět užívat i se o ni podělit s okolím. Ale zároveň by měla ovládat i umění pozitivního sobectví, aby se nebála vzít si čas, který náleží jen jí a mohla si jej vychutnat bez výčitek.

foto-11

Postřehla jste po ošetření viditelné změny? Jak vypadala vaše pleť?

Ano, rozdíl to byl patrný. Za podstatné považuji, že má pokožka nebyla podrážděná, ba naopak, byla klidná a vypadala zdravě. Odcházela jsem s dobrým pocitem a pletí připravenou na další výzvy všedního dne. Stačilo se jen nepatrně nalíčit a mohla jsem pokračovat do víru pracovních povinností. Vím, že nemám výrazné vrásky, ale ty v očním začínají být znatelnější a po ošetření byly méně patrné. Taková malá výhra nad přibývajícím věkem. Zkrátka: celkový zážitek se na pleti odrazil docela výrazně. Díky kombinaci přístupu paní Korenkové, prostředí, které mi „sedělo“ i možnosti užít si nerušený klid, pocit komfortu a diskrétnosti jsem měla chuť se zase po čase do studia Jetée vrátit.

Takto si představuji službu špičkové úrovně. Je to služba odvedená proto, že to kosmetičku baví, ráda pracuje s lidmi. Chce jim dopřát něco nevšedního a skvělého. Za samozřejmost považuji, aby byla taková služba náležitě oceněna. A když je navíc kosmetička veselá, jako je tomu u paní Korenkové, věřím, že to je záruka spokojenosti a smysluplně stráveného času.