Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Recenze ošetření: Problematická pleť s akné

Když se řekne problematická pleť, vybavíme si teenagery, v jejichž těle se odehrávají hormonální bouře. Náladovost, akné. Jenže, jak ukázalo nejen období letošního jara, kdy se rouška stala nezbytným módním doplňkem, problematická pokožka není jen záležitostí mladistvých. Proto jsme připravili sérii článků, v nichž se tématem akné budeme zabývat. V tom prvním jsme s bloggerkou Kateřinou zavítali do Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích, kde nám profesionální kosmetička ukázala, jak lze salónní péčí na problematickou pleť vyzrát. Slovo předáváme Kateřině, která vás procedurou provede.

foto-2

Do pražského studia v Řepích jsem vtančila zvesela. Nejen kvůli milým tvářím a příjemné atmosféře. Také proto, že se mi vlivem ženských záležitostí na pleti objevilo několik pupínků a celkově se její stav zhoršil. Asi mě teď považujete za blázna, ale já měla radost, že na živém příkladu uvidíte, jak si GERnétic s takovým úkolem poradí. Sama o sobě je má pleť citlivá, občas se na ní vyrojí pupínek. Hormonální výkyvy v průběhu ženského cyklu stav pokožky ovlivňují. To byl i můj případ.

foto-3foto-4

Kosmetika určená aknózní pleti

Přeskočím vítací proces a rovnou nás usadím do křesel v salonu. Právě v nich mi Gerneticienne (to je titul pro odbornou kosmetičku GERnétic) Světlana Nejedlá ukázala klíčové produkty pro zlepšení stavu problematické pokožky. Byly to masky Argini, Immuno, krémy Peaux Jeunes, Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses a specifická péče Octo. Tato pětice má v protokolu vždy své místo. Maska Argini patří k mým oblíbeným, je vynikající na citlivou pleť, zjemňuje a eliminuje zánětlivé projevy. Krém Crème Spéciale Peaux Mixtes & Grasses je vhodný pro všechny, kteří mají pleť mastnou a smíšenou. Obsahuje výtažky z lopuchu, myrhy, břečťanu či jitrocele, kyselinu mléčnou a extrakt z Lactobacillus Casei. Stará se o zmírnění produkce séba a také o postupné uvolňování černých teček. Matuje a působí protizánětlivě. S některými přípravky jsem se setkala vůbec poprvé.

foto-5foto-6

Čištění je pro aknózní pleť základ, nenechte se ale přesušit

Celé ošetření bylo rozfázováno. Pro každou pleť je startem čištění. V Kosmetickém studiu GERnétic dostává specifickou podobu. Protože jsem byla nalíčená, zvolily jsme na odstranění make-upu přípravek Glyco. Je vhodný, pokud tvář trápí pouze pár pupínků a jinak je klidná. Ale pokud bych měla pleť v těžce aknózním stavu s mnoha zánětlivými projevy, jedinou volbou by bylo dermatologické mýdlo Derma. Jelikož je můj minerální make-up držák, nakonec i tak bylo nutné po dermatologickém mýdle sáhnout. Poté Světlana pracovala s gomáží Nettoyant Gommant Marin, která je opět vhodná jen pro toho, u koho se to v obličeji (či jinde na ošetřované kůži) nehemží zanícenými místečky. „S peelingem zacházíme opatrně. Pokud jsou na pleti ložiska s infekcí, tento krok péče vynecháváme. Je to proto, abychom pleť ještě více mechanicky nepodráždili a infekci nerozšířili,“ vysvětlila mi Světlana. V obou případech by pak vždy přišlo na řadu tonikum Sebo Ger bez obsahu alkoholu. Normalizuje pH, zklidňuje a stahuje póry. A tím byla vlastně uzavřena přípravná fáze. Světlana mne také poučila, že během čištění je možné pokožku vysušit a je to vlastně i žádoucí. Poté je ale třeba ji vyživit a hydratovat, aby byla zdravá a mohla optimálně fungovat.

foto-7foto-8

Při akné lze použít Jacquetovu masáž

Dalším krokem byla kosmetická masáž. „U pleti s akné se masáž obecně příliš nedoporučuje. Je-li pleť v klidovém stavu, lze využít Jacquetovu masáž, kterou ale musí provádět opravdu erudovaná a dobře proškolená kosmetička. Slouží především k uvolnění pórů a zlepšení mikrocirkulace. To má za následek rychlejší regeneraci, lepší hojení a zpevnění pokožky, zároveň pokožka snáze odvádí zplodiny. Pokud je pleť dobře změkčená a zvláčněná, lze jí nahradit hloubkové čištění pokožky,“ osvětluje Gerneticienne. Přiznám se, že by mi masáž chyběla, vždycky se na ni těším. Ale naštěstí byla pleť v kondici dobré. Jacquetovu masáž jsem zažila poprvé. Je jiná. Jde o takové až legrační poštipkování, které ale vůbec nebolí, spíše šimrá.

foto-9foto-10

Aknózní pleť potřebuje specifickou péči, která znormalizuje pH a zlepší fyziologické procesy

Následovalo kosmetické crescendo, aktivace pleti. Protože mě trápí komedony v T-zóně, měl hlavní slovo krém Octo. Jeho úkolem je pleť hloubkově pročistit a zatočit zejména s černými tečkami. A jak funguje? Způsobí, že se uvolní mazové zátky. Je to proces postupný, takže se po ošetření může stát, že se stav pleti dočasně zhorší, zejména se zvýší mazotok. Sama jsem to zažila a nebylo to nic hrozného. T-zóna byla lesklejší. Ale po třech dnech jsem ji měla pročištěnou a komedony znatelně zmenšily své pole působnosti. Krém Octo ale potřebuje velmi poučeného a trpělivého uživatele. Pokud vám jej Gerneticienne doporučí, dbejte pečlivě jejích slov. Uvidíte, že to nejsou rady nadarmo. Akné potřebuje čas. A Octo není prostředek pro instantní „zakrytí nedostatků“. Je řešením, které má za úkol pleť vysvobodit ze zajetí komedonů. Potřebuje čas.

Pro umoudření mazových žlázek se následně používá krém Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses. Je také překvapivě příjemný.

Maska Immuno představuje pro problematickou pokožku „must-have“. Je to specialista na regeneraci a vyniká protizánětlivými účinky. Hloubkově čistí v souladu s potřebami pleti a hlavně umí precizně regulovat pH, čímž zamezuje množení bakterií, které jsou příčinou nevítaných zánětů. Maska je také výborný likvidátor jednotlivých pupínků. Ještě, než dozrají, už při prvním pocitu nepohodlí stačí místečko lokálně ošetřit, nechat působit přes noc a do dvou dnů je po problému. To jsem si ostatně vyzkoušela již kdysi na vzorečku. A jak fungovala maska v rámci ošetření? Nebyla osamocena, nýbrž namíchána v poměru 50:50 s krémem Synchro, aby se vytvořil ultraregenerační a hojivý koktejl pro hormony a zmítanou pleť.

foto-11foto-12

Nebyl by to GERnétic, pokud by do procesu zkrášlování nevstoupila maska, která to celé korunuje: Argini. Hezky voní, je na pokožce příjemná, i když si ji kožní buňky nejprve musí oťuknout (a u toho tak půl minutky poštipkuje). Pak na tváři působí dvacet minut. A to je buď čas, který může klientka či klient využít k nerušenému odpočinku, nebo má-li chuť na něco navíc, může mu kosmetička udělat například masáž šíje, hlavy nebo chodidel či rukou. Samozřejmě musí počítat s drobným nárůstem ceny ošetření, takže pochopím, když se mladí lidé s omezeným rozpočtem zaměří hlavně na ošetření „toho nejpalčivějšího“ a ostatní kratochvíle si začnou dopřávat až, když jim to příjem dovolí.

Mimo protokol, pro individuální potřeby pokožky

Světlana mimo protokol zařadila drobnou vsuvku pro moje oční okolí. Nanesla oční gel Gel Contour Yeux a na něj ještě pár letmých doteků krému Synchro. Co si budeme povídat, dovolenkové ponocování a prudký pracovní nával po návratu mi zadělaly na pár pěkných vrásek a mírnou dehydrataci těchto partií. A tímto problém vyřešila už v zárodku. V tom je GERnétic skvělý. Péče je vždy individualizována dle potřeb klienta. Byla jsem za to vděčná a mému pohledu se citelně ulevilo.

foto-13

Závěrečná tečka a úvahy o rovnováze pro aknózní pleť

Posledním či předposledním momentem ošetření aknózní pleti je nanesení vhodného krému, který pokožku bude účinně chránit před nepřízní vnějších vlivů a podpoří všechny předešlé kroky. V mém případě se jednalo o krém Peaux Jeunes, který je určen pro pleť mladistvou (což mi lichotí). Okamžitě se vstřebal, pokožku ihned zmatnil. Pleť byla hedvábná a spokojená. I jeho vůně se mi trefila do vkusu. A co je hlavní, neměla jsem pocit, že by mě vysušoval. „K určitému vysušení a stažení pórů má docházet v přípravné čisticí fázi ošetření. Ale pleť vždy následně potřebuje dodat také všechny potřebné živiny a hydrataci, aby byla v dobré kondici, ať už je mladá, problematická, citlivá nebo zralá. Proto mnoho přípravků z drogerie, které jsou vyvinuty jen na to, aby pleť vysoušely od kožního mazu, nakonec napáchají více škody než užitku. Pleti odebírají vláhu a oslabují hydrolipidový film. Pleť ztrácí bariéru, která by ji bránila před dehydratací. Výsledkem je to, že se kůže brání a produkuje mazu ještě víc. Přitom klíčový je správný poměr regulace mazotoku, protizánětlivé péče, zklidnění a hydratace,“ upozornila mne Světlana. A jako tečku za celou procedurou mě Gerneticienne ještě vylepšila tónovacím krémem Crème GG, který hezky podpořil zdravý vzhled pokožky.

foto-14foto-15

Co se dělo po návštěvě salonu?

Bezprostředně po proceduře jsem měla intenzivní pocit, že se v pleti něco děje. Nebyl to pocit nikterak nepříjemný, ale v pokožce to žilo. Měla energii a přitom byla hezky zklidněná. Neleskla se, byla matná, měla šmrnc. Ani mi nevadilo, že další část dne ve společnosti budu trávit bez pomoci líčidel, jen „nahá“.

Po dvou dnech jsem si všimla, že se přechodně zvýšila produkce mazu v T-zóně a v místech, kde se to více hemžilo pupínky. Od své Gerneticienne jsem ale věděla, že je to v pořádku. Nelamentovala jsem. Naopak jsem zajásala, jak to pěkně funguje. Některé pupínky totiž včasněji uzrály a odpotácely se mi z cesty. A černé tečky? Konstatuji, že byly znatelně méně černé a mnohem menší velikosti. T-zóna se pročistila a ty nejodolnější komedony, které na mě ještě před 28. srpnem chtěly machrovat, měly dny sečtené. Na takový výsledek bych si klidně připila, když ne Proseccem, tak alespoň mátovým čajem.

Přeji vám krásný vstup do podzimních měsíců, poetické babí léto a v něm krásnou, zdravou a fotogenickou pleť.

S láskou,
Bloggerka Kateřina