Alena Kimlová: V péči o pleť se musíme přizpůsobit období

Před nějakou dobou jsme hovořili o speciální projektu, který odhalíme v červnu v Bratislavě. Jednou z jeho tváří je Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. V rozhovoru nás zasvětí do tajů péče o pleť, ať už venku zuří vichr nebo pálí slunce. A přiblíží nám, kdy přichází zlomový moment, v němž se ženy i muži odhodlají starat se o svou krásu i charisma.

Bylo by chybou nepřikládat význam změnám, kterým pokožka čelí v průběhu roku? Jak si GERnétic s tímto střídáním období dokáže poradit?

V každém ročním období pokožka vyžaduje něco jiného. V zimě to je ochrana před větrem a mrazem. Pleť hodně trpí kvůli přechodům mezi chladným a vytopeným prostředím. Je třeba dbát na to, abychom ji vhodně ošetřovali krémy, klidně s mastnější konzistencí, které ji dobře ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Na jaře sílí sluneční paprsky, což může zhoršit vzhled pigmentových skvrn. Jestliže dámy a pánové na problémy s pigmentací trpí, pak je třeba se věnovat péči s přípravky, jež mají za úkol redukovat tvorbu kožního barviva. V létě je vhodné začít klást důraz i na pokožku těla. Provozujeme řadu venkovních aktivit, od sportu, přes procházky v přírodě až po odpoledne strávená u vody. Ochrana proti UV záření a tělová mléka jsou silnými pomocníky. Na podzim se snažíme odstranit „následky“ léta, zaměřujeme se na hydrataci a regeneraci pokožky tváře i těla, dodáváme jí potřebné živiny, aby byla opět ve skvělé kondici. To je ve stručnosti roční koloběh péče.

Kdy si ženy a muži opravdu začínají uvědomovat, že je třeba o sebe pečovat? Vidíte v tom také vliv nějakých psychologických proměnných?

To je různé. Dnes jsou mladé ženy často k péči o pleť vedené už svými maminkami. Kdysi byl prvním impulzem pohled do zrcadla. Jakmile žena spatřila vějíře vrásek v očním okolí, znamenalo to, že je čas začít na oddalování projevů stárnutí pracovat. Ovšem naprostou nutnost starat se o kondici pokožky si ženy uvědomovaly, když jsem jako kosmetička začínala, po 40. roce. Vrásky se po čtyřicítce násobí, prohlubují a povadají kontury tváře. Povolená pokožka je důsledkem ochabující produkce estrogenu. Lze tedy říci, že ženy motivuje vztah mezi viditelnou krásou a sebevědomím.

Pánové to tolik neřeší. Mají to štěstí, že jejich pokožka je odolnější a silnější, vrásky se objevují později, ačkoli jsou hlubší. Existuje určitá skupina mužů, která si na vráskách zakládá a je to pro ně projev charismatu. Ale objevují se i skupiny uživatelů, které mají chuť se o svůj vzhled starat a předcházet nežádoucím změnám, co to jde. Pro muže je obecně důležitá, ba až rozhodující, konzistence přípravků, s nimiž o sebe mají pečovat. Preferují fluidní textury, které nezatěžují pleť mastným filmem. Přesně pro ně je stvořen gelový krém ĽHomme.

Přirozený půvab z módy nikdy nevyjde. Péče o pokožku má své zákony, mohla byste je přiblížit a prozradit nám který kosmetický přípravek GERnétic je evergreen bez ohledu na roční dobu?

Zásady správné péče jsou čtyři. Začíná to čištěním pleti, což nám zajistí, že bude následně lépe vstřebávat všechny aktivní látky z péče. Hydratace je nositelem svěží krásné pokožky. Regenerace je nutná pro zpevnění, uchování kvality kolagenových a elastinových vláken. Pomáhá nám vyrýsovat kontury. A závěrem jde o ochranu kůže před působením vnějšího prostředí – před sluncem, větrem, chladem, horkem. To znamená využívat prostředky s ochranným faktorem a doplňovat hydrolipidový film.

Rozhodně se jedná o krém Synchro. Pomáhá optimalizovat fyziologické funkce pokožky. Na trhu je již víc než padesát let. Je tedy prověřen generacemi. Má skvělé reference od zákazníků i odborníků. Většinou se s ním veřejnost v první řadě setkává jako s nočním regeneračním přípravkem, ale velmi dobrých výsledků dosahuje i při specifických problémech pokožky. Dokonce jej lze využít i jako předoperační a pooperační péči o kůži (jizvy), která se po chirurgickém zákroku bude lépe hojit. Bez krému Synchro by nebyl GERnétic. Slovy jedné mé kolegyně odpověď uzavřu: Kdo nepoužívá Synchro, jako by nežil.

Za rozhovor poděkovala Kateřina Šimková

https://www.studiogernetic.cz/

www.gernetic.cz

Fotil David Martinek www.dnaprint.cz  na Statku Břežany www.StatekBrezany.cz