Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, p. doktorka! Na nohou (na lýtku a vnitřní straně stehna) mám dlouhou dobu tvrdý hnědý "pupínek" o průměru cca 8 mm. Dlouhou dobou myslim půlku života (kolem 20ti let). Matně jsi zpomínám, že v počátcích byl zarudlý a lesklý jako akné, ale nevyz

Vytvořeno dne: 10. 06. 2019

Dotaz:

Dobrý den, p. doktorka! Na nohou (na lýtku a vnitřní straně stehna) mám dlouhou dobu tvrdý hnědý "pupínek" o průměru cca 8 mm. Dlouhou dobou myslim půlku života (kolem 20ti let). Matně jsi zpomínám, že v počátcích byl zarudlý a lesklý jako akné, ale nevyzrál a nedal se vytlačit. Časem přešel do hnědé barvy a jeho povrch je matný a drsnější než povrch zdravé kůže. Na dotek se jeví jako tvrdá kulička. Zkoušel jsem na to dát česnek, ale kdyby to byla bradavice, česnek by jí vypálil. Tohle neudělalo nic. Foto jedného přikladám do přílohy. Co by to mohlo být a jak s tím pryč? Stejnej puchýř má na noze i moje žena a taky říká, že to má již hodně dlouho.

Odpověď:


Doporučuji vyšetření dermatoskopem v ambulanci kožního lékaře, který Vám řekne, zda daný útvar stačí jen sledovat nebo chirurgicky odstranit a histologicky vyšetřit. Podle obrázku to může být seborhoická bradavice. No sám si zatím na to nedávejte nic.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2321

Další dotazy v poradně: