Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, už si nevím rady ale několik let bojuji s akné ale ne klasickým ale trpím boulemi které jsou na dotek tvrdé, nateklé až do tmavě fialové barvy, a když se boule zvětší tak mi praskne a vyteče jen tmavá krev. Mám to rozšířené po celém obličeji al

Vytvořeno dne: 26. 10. 2018

Dotaz:

Dobrý den, už si nevím rady ale několik let bojuji s akné ale ne klasickým ale trpím boulemi které jsou na dotek tvrdé, nateklé až do tmavě fialové barvy, a když se boule zvětší tak mi praskne a vyteče jen tmavá krev. Mám to rozšířené po celém obličeji ale nejvíce se mi to dělá na pravé tváři, kde mám vyloženě tvář tvrdou a nateklou. Všude na kožní mi jen předepsali nějaké prášky či krémy a neřešili to. Beru i HA a už několikátou, vyzkoušela sem několik přípravku přímo na akné, nebo nějaké olejíčky či prášky. Byla jsem i u kosmetičky, kde mi ale nedokázala ty boule "vymáčknout" jako klasické akné, a to z důvodu bolesti tak že to nešlo. Dodržovala s i zdravější způsob stravy ale rozdíl jsem neviděla. Prosím vás takhle jestli nevíte co dělat a jak to řešit, jelikož všude kde sem byla mi řekli že to zmizí, jenže 3 roky se mi to zhoršuje a zhoršuje, předem děkuji za jakýkoliv názor.

Odpověď:

Užívala jste i celkově retinoidy? Nepíšete, kolik máte let, při jejich předpisu, které se mně v ambulanci dobře osvědčily, jsou přísně kritéria předpisu u dívek, ale výsledek léčby byl vždy velmi dobrý. Důležité je hledat i příčinu takového akné. Může přetrvávat při snížené imunitě, určité infekci v těle, při tzv.fokuse / váček na zubu, parodontóza, bacil v krku, nose ... /, při hormonálních poruchách, při trávicích potížích, stresech, ale příčin může být více. Doporučuji ošetřovat pleť z dermatokosmetiky GERnétic tekutým mýdlem Derma, 1x denně krém Octo na hloubkové čištění bez vytlačování, které se nedoporučuje, 2x denně použít v jemné vrstvě krém Synchro, 2x týdně k němu přidat v poměru 1: 1 večer Immuno. Navštivte odbornou kosmetičku GERnétic, salony najdete na https://www.gernetic.cz/salony/kosmeticke-salony.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2115

Další dotazy v poradně: