Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dceři (5 let), se ne začátku prosince udělalo na nártu, na ruce a na obličeji dohromady 6 pupínků.

Vytvořeno dne: 08. 03. 2020

Dotaz:

Dobrý den, dceři (5 let), se ne začátku prosince udělalo na nártu, na ruce a na obličeji dohromady 6 pupínků. Vypadají jak kousance od komára, jsou trochu červené a svědí. Byla jsem s dcerou už u několika doktorů, ale žádný nám nepomohl.
Zkoušely jsme kortikoidní masti, antibiotické, různé krémy, zásypy, heřmánek, ale nic ji na to nezabírá. Ani antihistaminika.
Pořád ji to svědí, často si to rozškrábe až do krve. Nejhorší je to právě na tom obličeji. Už přes 3 měsíce má pořád těch 6 pupínků. Na obličeji má tři. Už si nevím rady. Co by to podle vás mohlo být?
Moc děkuji za odpověď a případně za radu, co s tím mohu ještě dělat. 
Děkuji. Lucie

Odpověď:

Mohlo by se jednat o určitý typ tzv. Lichenu, ten obyčejně dost svědí. Také by to mohl být určitý typ kopřivky nebo jiné alergie. Neužívá dcera nějaké léky nebo doplňky stravy? Ale mohou to být i jiné kožní projevy. Například fibromy, histiocytomy, mastocyty... Jestli před tím byla dcerka v bazénu, mohla by to být i moluska. Pro stanovení správné diagnózy by bylo potřeba odebrat vzorek (z nártu) na histologické vyšetření. Bez určení přesné diagnózy není možné stanovit správnou léčbu. Píšete, že už jste vyzkoušela různé masti a nezabraly. Vyzkoušejte ještě například konopnou mast nebo Imazol krémpastu. Nanášejte je alespoň 10-14 dní.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2401

Další dotazy v poradně: