Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, cca 3 týdny mám popraskané koutky úst. Zkusila jsem všechny možné mastičky, jím B komplex a vitamín C a zinek a stále mi ty koutky praskají, vlastně při každém otevření pusy a i až do krve. Nevím na jakého lékaře se mám kdyžtak obrátit, jestli

Vytvořeno dne: 27. 05. 2019

Dotaz:

Dobrý den, cca 3 týdny mám popraskané koutky úst. Zkusila jsem všechny možné mastičky, jím B komplex a vitamín C a zinek a stále mi ty koutky praskají, vlastně při každém otevření pusy a i až do krve. Nevím na jakého lékaře se mám kdyžtak obrátit, jestli praktického, nebo kožní, popřípadně jak bych si to vyléčila sama. Děkuji moc.

Odpověď:


Popraskané koutky mohou mít více příčin, u praktického lékaře byste si měla dát vyšetřit krev, mohou praskat při chudokrevnosti, cukrovce, kvasinkách, při trávicích potížích, ale i při infekci v ústní dutině, zkažený zub by mohl být také příčinou, takže i vyšetření u zubního lékaře, dále i bakterie na mandlích, při snížené imunitě. Z vnějších příčin např. alergie na krém na obličej, rtěnku, někdy vadí i pěnivé fluorované zubní pasty ... Proto je třeba pátrat po příčině a cíleně léčit.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2295

Další dotazy v poradně: