Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, chci se zeptat, o co se může jednat (vizte fotografie). Kojím 4 měsíce každé 3 hodiny (jedno prso po 6 hodinách), ale toto se mi stalo poprvé.

Vytvořeno dne: 26. 10. 2018

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat, o co se může jednat (vizte fotografie). Kojím 4 měsíce každé 3 hodiny (jedno prso po 6 hodinách), ale toto se mi stalo poprvé. Nejprve jsem myslela, že je prso poškrábané mechanicky od vousů partnera, který mi odsával zatvrdlé mléko, ale nechápu, kde se vzala stejná reakce na druhém prsu. Červená místa jsou suchá, loupou se, jsou extrémně citlivá na jakýkoliv dotyk, často pálí a při kojení praskají. Zkoušela jsem promazávat vším možným, ale nic nezabírá (Bepanthen, Infadolan, Canesten, Aviril, Calcium Pantothenicum, Hemagel) - po všem mám bradavky buď za pár minut znovu suché nebo ulepené. Už jsem zoufalá, protože doposud bezproblémové kojení se stalo utrpením. Budu ráda za odpověď. Děkuji.

Odpověď:

V praxi jsem se setkala sice s obtížemi jako popisujete, no informace jsem našla na internetu, kde za příčinu vzniklých kožních bolestivých projevů udávají nesprávné přisátí miminka, nesprávné držení miminka při kojení, a je pravda, že potíže se mohou objevit až po určitém čase kojení. Masti nejsou vhodné, když už vzniknou problémy, nedoporučuje se přestat kojit, ale co nejdříve vyhledat laktační poradkyni, která by měla probrat správnou techniku ​​kojení a správné ošetřování prsů, aby k těmto problémům již nedocházelo.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2111

Další dotazy v poradně: