Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, chtel bych Vas pozadat o radu. Po velke fyzicke zatezi (aktualne po odbehnuti pulmaratonu) nebo pri nejake viroze se mi na tele objevi cervena vyrazka (viz. foto).

Vytvořeno dne: 04. 07. 2018

Dotaz:

Dobry den, chtel bych Vas pozadat o radu. Po velke fyzicke zatezi (aktualne po odbehnuti pulmaratonu) nebo pri nejake viroze se mi na tele objevi cervena vyrazka (viz. foto). Objevuje se vetsinou v oblasti kolen, vnitrni strana stehen a lytek a predlokti. Vyrazka nijak nesvedi, jen v miste jejiho vyskytu citit trosku horkost. Vyrazka vetsinou zmizi za 1-2 dny. Tato vyrazka je vetsinou doprovazena opary, na ktere celkem trpim. Predem dekuji za informaci, o co by se mohlo jednat a co by s tim slo delat. Dekuji, Tomas.

Odpověď:

Opary a Vaše červené fleky mohou souviset se sníženou imunitou, vhodné by bylo vyšetření krve, případně další vyšetření, jestli netrpíte nějakou „skrytou“ chorobou. V kožní ambulanci lékař zjišťuje i podrobnou anamnézu, kromě jiného, jestli neberete doplňky stravy po námaze, vitamíny… příčin Vašich problémů může být víc, jejich zjištěním a odstraněním byste se měl zbavit i kožních problémů. Fleky po námaze a opary jsou často jen následky.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2006

Další dotazy v poradně: