Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by se dala vytypovat příčina rychlého vzniku převislé kůže. Je mi 46 let, přechod mám od ženského lékaže vyloučený, váhu mám několik let stejnou.

Vytvořeno dne: 22. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by se dala vytypovat příčina rychlého vzniku převislé kůže. Je mi 46 let, přechod mám od ženského lékaže vyloučený, váhu mám několik let stejnou. Poslední porod jsem měla před 5-ti lety a velmi brzy jsem se dostala do kondice. Za posledních 6 měsíců jsem zpozorovala řekla bych, neabnormální změnu, navzdory péči o tělo kosmetikou a sporotvní aktivitou. Na fotografii jde vidět převis kůže, do kterého si vložím 2 články všech 4 prstů na ruce. Stejně tak na jiných částech těla, na zádech, na loktech, husí krk, kůže na pažích visí. Nechodím do solárka, jedno za rok se opálím u moře, zdravě. Zdálky působím atleticky, protože mám hodně výrazné svaly, ale kůže (jde vidět zblízka) je v hrozném stavu a přemýšlím, zda se nejedná o nějakou poruchu. Poyorovala jsem osoby v mém a starším věku a jednoznačně jde vidět, že má kůže vypadá jako u člověka o minimálně deset let staršího. Napadá Vás prosím Vás nějaká příčina? Existuje nějaká léčba, v případě poruchy či předčasného stárnutí? Ještě dodám, že jsem léta, až do nedávna trpěla akné vulgaris a dodnes se mi tvoří hojně komedony. Pokožku mám stále spíše mastnou, vrásky v obličeji téměř nemám, mám za sebou několik dermabrází a ošetření laserem, možná proto obličej vypadá lépe. Žádnou léčbu nemám, ale v loni mi byla odbrána ledvina, druhá je funkční, avšak s mírně sníženou funkcí. Mohlo by snad toto na stav kůže mít vliv? Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den 

Odpověď:

Obvykle se převislá kůže objevuje po výraznějším zhubnutí, což není Váš případ. Připisuje se i po opakovaném dlouhodobějším pobytu na slunci. Může jít o úbytek elastických nebo kolagenových vláken v podkoží. Může jít o dědičné onemocnění nebo získané, kde se popisují hormonální změny, nejen přechod, může se jednat o autoimunitní onemocnění, oslabenou imunitu organismu, některé infekční onemocnění ... Někdy bývají změny i na jiných orgánech. Doporučuji vyšetření v kožní ambulanci, u plastického chirurga, navrhnou vyšetření i další možné ošetření. Vyzkoušejte přípravek Somito - dodává pokožce potřebnou výživu a zpevňuje elastinová a kolagenová vlákna.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2051

Další dotazy v poradně: