Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, dcera a syn opakovaně trpí vyrážkou (pupínky), a to pouze v oblasti pasu (dokola). Pupínky mají bílou čepičku. vyskytují se opakovaně. Nejdřív to měla dcera, pak syn, pak opět dcera, vždy ve stejném místě, pouze množství se liší. Nesvědí to. Zd

Vytvořeno dne: 17. 06. 2019

Dotaz:

Dobrý den, dcera a syn opakovaně trpí vyrážkou (pupínky), a to pouze v oblasti pasu (dokola). Pupínky mají bílou čepičku. vyskytují se opakovaně. Nejdřív to měla dcera, pak syn, pak opět dcera, vždy ve stejném místě, pouze množství se liší. Nesvědí to. Zdá se, že to nesouvisí s nějakým místem (občas spíme na chatě). Mažeme Belodermem (na foto již méně zarudlé po denní aplikaci masti). Dcera i syn spí hodně přikrytí peřinou.

Odpověď:

Nepíšete, jak dlouho opakovaně trpí Vaše děti na danou vyrážku. Může se jednat o tzv. Trombikulózu, způsobují ji drobné roztoče, které se nacházejí na keřích, trávách, květech, pokud chodí děti do přírody. Pokud je mají už déle, tak to může být alergie např. na gumu na pásu a zahřátí peřinou. Mohou to být i potničky. Na přesnější odpověď bych potřebovala podrobnější anamnézu. Kortikoidní mast Beloderm střídejte s pastami se zinkem nebo ichtiolem.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2331

Další dotazy v poradně: