Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, je mi 20 let a mám otázku. Trpím na akné (pouze na čele) od 16 let. V dětství jsem trpěl na ekzém, který časem ustoupil.

Vytvořeno dne: 16. 07. 2018

Dotaz:

Dobrý den, je mi 20 let a mám otázku. Trpím na akné (pouze na čele) od 16 let. V dětství jsem trpěl na ekzém, který časem ustoupil. Přesně nevím, ale je možné, že skončil ekzém a začalo akné. Chtěl bych zjistit příčinu, ale nedaří se. Stravou to podle mě není. Jím zdravě víceméně a piji jenom čistou vodu. Když náhodu sním něco hrozného, hned druhý den to vidět není.. mělo by?...Mastičky jsem zkoušel různé, k ničemu. Osobně mám pocit, že to je hormony. Probíha to asi takhle: 2 týdny to je dobré (není to skoro vůbec vidět, pouze bílé komedony) a 2 týdny špatné (objeví se červené pupínky). A takhle pořád dokola. Jsou to tedy hormony?...Nebo třeba roztoči? Děkuji za odpověď S pozdravem Jiří Kotaška

Odpověď:

O akné je už mnoho článků i na internetu, i já jsem na takovéto dotazy odpověděla. Nedá se jednoznačně povědět, která z příčin zhoršování je právě u Vás. V pubertě trpí na různý typ akné skoro každý mladý člověk, čím dřív se projeví, tím má horší průběh. U Vás začalo akné kolem 16r., obyčejně u chlapců přetrvává do 25r. příčin je víc, mohou být dědičné, bývají poruchy tvorby mazotoku, určitě velkou úlohu hrají hormony androgeny, najdou se i bakterie, roztoči, nepotvrdilo se zhoršování po stravě, ale to je individuální, často se nedoporučuje čokoláda, kakao, mléko, ostrá a kořeněná jídla, zhoršení po nich byste viděl do druhého dne. V dětství jste míval ekzém, ten také může svědčit o určitých změnách imunitní odpovědi Vašeho organizmu. Ke zhoršení může přispívat i stres, zpocení čela při nošení kšiltovky, při sportu… Doporučuji navštívit odbornou kosmetičku GERnétic https://www.gernetic.cz/salony/kosmeticke-salony, která Vám udělá diagnostiku pleti a díky konzultaci, Vám doporučí vhodnou domácí péči. Z přípravku by to bylo Derma – čistící gelové mýdlo, Sebo Ger – zklidňující tonikum, Immuno – maska, která zamezuje šíření zánětu, Synchro – hluboce regenerační a výživný krém-zvyšuje obranyschopnost pokožky. Smíchejte Synchro a Immuno v poměru 1:1 a používejte jako noční regenerační a protizánětlivou směs.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2019

Další dotazy v poradně: