Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, je mi 47 let a stále mám problémy s pletí.

Vytvořeno dne: 06. 05. 2019

Dotaz:

Dobrý den, je mi 47 let a stále mám problémy s pletí.Tvoří se akné,nelze napsat ani kde,protože je to pokaždé jinde.Rozšířené póry,ty bych mohla čistit mačkáním každý den. S akné se peru od puberty,mám občas nenechavé ruce a dost,hlavně bílé čepičky odstraňuji,ale nikdy je nevyčistím najednou,druhý den je tam zas,jako by bylo akné hodně hluboko,někdy i další den,tak to pak vypadám.Pleť mám hodně vrásčitou,když akné nevyčistím,připadá mi jako by se rozlilo hned pod kůži,zůstává tvrdší bílý hrbolek.Antikoncepci již asi 15 let neberu,ale ani když jsem ji používala se akné neztratilo ani nezlepšilo.Již od prosince používám krém synchro na noc,synchro 2000 na den a masku immuno lokálně na akné a 2x týdně jako masku na 20 minut.Menstruaci mám už poslední dva roky dost nepravidelnou,jednou za 2 měsíce,pak půl roku OK a další půl roku zase po 2 až 3 měsících. Stravuji se dle výživových poradkyň,jen občas ujíždím na sladkém,ale to pleti neublížilo,myslím tím akné.Na gynekologii docházím pravidelně,prý je vše OK. Pleť odličuji pravidelně micerální vodou a zkoušela jsem také od Gernétic mléko a vodu Glyco,Fibro,ale jen malé balení . Ještě bych měla zmínit,že jsem kuřačka. Mám ještě 3 sestry,které mívaly také problémy s pletí,ale již spoustu let jsou bez akné,jen já neustále akné mám,není to nic drastického,ale mě to neustále trápí a už si nevím rady. Poraďte prosím,nebo mě někam doporučte,kosmetický salón Gernétic jsem již navštívila. Kožní lékaři mi také nepomohli,tam totiž musíte přijít osetá akné,aby si Vás všimli,jinak jen mávnou rukou,že to nic není,aspoň tady u nás. Zasílám několik fotek mé pleti.Zrovna se zadařilo a něco jsem mačkala,ten hnědý flek je taky roznípané akné.Omlouvám se za výrazy. Děkuji moc za odpověď Radka 

Odpověď:

Dobrý den, Radko, podle toho co píšete by snad už zbývalo jen bakteriální akné, které se odhalí pouze laboratorním testem. Ale nejsem si jistá, zda jsou u nás lékaři těmto odběrům nakloněni. Minulý týden jsem shodou okolností absolvovala přednášku MUDr. Igora Bukovského, který tvrdil, že za akné u klientek v dospělém věku je zásadně zodpovědný stav střeva a kouření. Pak už zbývá jedině to kouření a sladké.
Sama mám dlouholetou klientku přes 70, která dochází pravidelně na čištění a stále i v tomto věku se jí tvoří černé komedony a pleť se stále mastí. Je to dáno geneticky a kosmetické přípravky stav pouze zmírní, ale genetiku nezmění.
Pokud jde o vrásky je kouření zásadním faktorem zhoršeného stavu a tvorby vrásek. V Gernétic klientkám kuřačkám doporučujeme denní krém Ger Oxy. Jedná se o okysličující krém, který podporuje vázání kyslíku v pokožce a zlepšuje mikrocirkulaci krve. Ger Oxy pleť projasní a zbaví šedavého nádechu. Zásadní novinkou, která je na trhu od března je speciální hormoceutický krém Vital Transfer Visage. Tento přípravek je určen speciálně pro ženy v menopauze. V tomto období klesá hladina estrogenů, které výrazně ovlivňují i stav a vzhled naší kůže. Vital Transfer Visage je obohacen o fytoestrogeny z jetele a sójových bobů, a další aktivní látky, které pomáhají udržet a postupně zlepšit vzhled a stav pokožky. Sama tento přípravek používám dva měsíce a pleti se viditelně navrací hutnost a pevnost. 

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2265

Další dotazy v poradně: