Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, již delší dobu mě trápí něco jako ekzém na prstu. Udělaly se mi takové pupínky, které dost svědí a občas prasknou. Vyteče z nich vodička, dále to svědí a pupínek se zase “zaleje”. V létě jsem byla 14 dní u moře, kde se to dost zlepšilo, ale nyn

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobrý den, již delší dobu mě trápí něco jako ekzém na prstu. Udělaly se mi takové pupínky, které dost svědí a občas prasknou. Vyteče z nich vodička, dále to svědí a pupínek se zase “zaleje”. V létě jsem byla 14 dní u moře, kde se to dost zlepšilo, ale nyní se mi to ještě zhoršilo. Z ničeho nic se mi na prstu udělal větší puchýř, z kterého se asi za dva dny stal suchý flek. Ten se mi dnes začal loupat, ale okolo toho oloupaného se udělal další puchýřek. Již to tolik nesvědí, ale bolí a v místě, kde byl puchýř, mi v prstu “tepe”. Přikládám fotografii, jak prst vypadá po oloupání místa, kde byl puchýř. Fotky z předchozího “procesu” bohužel nemám. I nadále mám menší pupínky ze spodu prstu, ale nyní nesvědí. Na kožní se chystám, ale byla bych raději, kdybych alespoň trochu věděla, co to je. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Může jít o projev atopického ekzému, často se spolu s ním objevují i ​​jiné projevy, i v rodině / astma, alergická rýma, migréna ... /, takové projevy mívá i bakteriální ekzém, plíseň, může to být i tzv. Idova / alergická / reakce při plísni mezi prsty na nohou, ale i jiné kožní onemocnění / pustulózní psoriáza ... /. Doporučuji tedy odborné vyšetření na které se chystáte, lékař může udělat určité vyšetření a upřesnit diagnózy, předepsat cílenou léčbu. Popřemýšlejte, zda se to neopakuje po něčem, zda nevidíte souvislost nějakou vnější nebo i vnitřní příčinou, i na to by se Vás při vyšetření mohl dermatolog zeptat.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2141

Další dotazy v poradně: