Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, jsem muž 34 let a již několik týdnů mě trápí tato vyrážka, kterou mám pouze na rukách. Zatím tedy pouze mezi prsty viz přiložení foto.

Vytvořeno dne: 14. 01. 2019

Dotaz:

Dobrý den, jsem muž 34 let a již několik týdnů mě trápí tato vyrážka, kterou mám pouze na rukách. Zatím tedy pouze mezi prsty viz přiložení foto. Nejdříve naskočí takové malé zarudlé pupínky, které nepříjemně svědí. Když si místa poškrábu, objeví se drobné kapičky vody, které nijak nezapáchají. Po několika hodinách nebo dnech se začne se odlupovat kůže a občas i praská v místě, kde prsty ohýbám. A takto je to stále dokola již skoro půl roku. Nijak se to nerozšiřuje, spíše se to "stěhuje" po prstech. Zkusil jsem několik dní mazat nejdříve Indulonou. Protože nedošlo k žádnému zlepšení, zkusil jsem na doporučení v lékárně mast Fungicidin. Po týdnu mazání 2x denně problém nezmizel. Nyní jsem si všiml, že se mi to začíná tvořit i na druhé ruce mezi prsteníčkem a malíčkem a opět jen po stranách prstů. Alergii žádnou nemám a nedávné výsledky z testu krve (preventivní prohlídka u lékaře) neukázaly žádný problém. Nikdy dříve jsem tento problém nikdy neměl. Mám za to, že by to mohl být nějaký ekzém. Možná to může mít spojitost s otcem, který ovšem měl také občas vyrážku a popraskanou kůži , ale pouze na kloubech a vrchní straně prstů, kterou léčil mastí Framykoin. Snad jsem uvedl vše podstatné a budu rád za doporučení nějaké masti, případně zjištění příčiny a její případné prevence. Děkuji s pozdravem Průcha J.

Odpověď:


Spíše bych typovala na kvasinku, dala by se vyšetřit v kožní ambulanci odebráním z okrajů ložiska. Ale nevylučovala bych ani určitý typ ekzému, pokud se v rodině vyskytuje. Může být přítomna astma, migréna, senná rýma, buď u Vás nebo otce nebo někoho dalšího v rodině. Zkuste z lékárny Imazolkrem pastu, příp. Micetal vodičku. Pokud potíže neustoupí, je vhodné vyšetření přímo v kožní ambulanci.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2163

Další dotazy v poradně: