Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, mam 5-ti mesicniho syna a kdyz jsme zacali s prikrmy, tak se mu objevila vyrazka. Dr. nam rekla, ze je to atopicky ekzem, ale me se to nejako nezna. Nesvedi ho to...ma kruhove loziska na brisku, bokach, nohach, rukach, krku a malickato na tvari

Vytvořeno dne: 26. 10. 2018

Dotaz:

Dobry den, mam 5-ti mesicniho syna a kdyz jsme zacali s prikrmy, tak se mu objevila vyrazka. Dr. nam rekla, ze je to atopicky ekzem, ale me se to nejako nezna. Nesvedi ho to...ma kruhove loziska na brisku, bokach, nohach, rukach, krku a malickato na tvarich. Misto normalni mlecne kase jsem koupila kasi pro alergiky a jinak delam zatim domaci mrkev a kupuji jednoslozkove prikrmy v drogerii DM. Stale dokojuji. Mohla bych se zeptat, co by to mohlo byt? Jestli je to opravdu AE? A pokud ano, tak jestli je mozne se ho uplne zbavit nebo ne?

Odpověď:

Podle obrázků to ani mně nyní jako ekzém nevypadá. Při AE by bylo možné v rodině najít některou další atopii / astma, alergickou rýmu, migrény, ale i ekzém /, AE se zcela vyléčit nedá, má ale období bez příznaků, zhoršení bývá v určitých věkových obdobích, často spojený se změnou v životě, např. Nástup do školky, školy, zaměstnání apod. Mně ale synovy onemocnění připomíná onemocnění ze skupiny mastocytózou / mastocyty jsou tukové buňky /, urticaria pigmentosa, na potvrzení těchto i dalších diagnóz je třeba podrobnější vyšetření. Pokud onemocnění neustoupí, zkuste navštívit jiného kožního lékaře, při sporných diagnózách je normálně poradit se s více odborníky.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2116

Další dotazy v poradně: