Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mám diagnostikovaný Diskoidní lupus a zároveň alergii na psa stupeň 2. Doma psa máme, může již od mého dětství, může mi soužití se psem zhoršovat Lupus?

Vytvořeno dne:

Dotaz:

Dobrý den, mám diagnostikovaný Diskoidní lupus a zároveň alergii na psa stupeň 2. Doma psa máme, může již od mého dětství, může mi soužití se psem zhoršovat Lupus? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Při diskoidním lupusu se předpokládá dědičně podmíněná tvorba protilátek proti některým vlastním buňkám, ví se, že na vyvolání onemocnění jsou potřebné i určité příčiny, zhoršuje se po vystavení UV záření, při stresu, po infekci, také i po vystavení přílišnému teplu anebo chladu. I při alergiích se vytvářejí protilátky. Vy je máte na psa, nesetkala jsem se se zhoršováním po styku se psem, spíš bych předpokládala objevení jiných alergických onemocnění, jako je astma, alergická rýma, ekzém, migréna. Pokud jste byla delší dobu mimo domov, nepřišla jste do styku se psem a pozorovala jste výrazné zlepšení nebo tedy naopak, zhoršení po ústupu potíží, považovala bych psa za zhoršující příčinu Vašeho onemocnění.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1973