Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mám dotaz na kožní změnu na mé pravé dlani. V lékařské zprávě informace o růžovolividním ložisku s olupujícími se squamami. Mykologie negativní. Nasazena kortikoidní léčba, která nezabírá, dále zjištěna pozitivní alergie na formaldehyd. Zaveden

Vytvořeno dne: 25. 02. 2019

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz na kožní změnu na mé pravé dlani. V lékařské zprávě informace o růžovolividním ložisku s olupujícími se squamami. Mykologie negativní. Nasazena kortikoidní léčba, která nezabírá, dále zjištěna pozitivní alergie na formaldehyd. Zavedena veškerá doporučená opatření, nic však k léčbě nepomáhá, dochází k dalšímu zhoršení. Aktuální podobu přikládám formou fotografie. Budu velmi vděčný za Vaši odbornou radu o dalším možném postupu léčby. S pozdravem a poděkováním J.P.

Odpověď:

Vaše kožní potíže podle mě souvisí s alergií na formaldehyd, který se nachází v mnoha látkách, ať už v domácnosti i v okolním prostředí, nepíšete, kde pracujete. Určitě jste dostal letáček s látkami, ve kterých se formaldehyd nachází, ale zřejmě ještě stále s ním přicházíte do styku, protože dermatitida na ruce přetrvává. Řídíte? Je konec řadicí páky z bakelitu? Zkuste popřemýšlet, co jiného by Vám mohlo škodit. Kromě informací od lékaře můžete na internetu najít i mnohé látky s obsahem formaldehydu. Pokud budou potíže dlouhodobě přetrvávat, vhodné by bylo odebrat kousek kůže, zda se nejedná o jiné kožní onemocnění / ložiskovou lupénku, keratosis pilaris ... /. V dermatokosmetice GERnétic je krém Synchro, používá se 2x denně, pomáhá i jeho kombinace 1: 1 s krémem Immuno na večer.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2211

Další dotazy v poradně: