Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mám na Vás dotaz, a sice týkající se starší vyrážky. Cca dva a půl roku zpátky se mi po návštěvě džungle na severu Thajska udělala na ruce vyrážka připomínající plíseň. Občas mě ruka v tomto místě svědí(vyrážka zmizela po pár týdnech). Zajímá m

Vytvořeno dne: 02. 01. 2019

Dotaz:

Dobrý den, mám na Vás dotaz, a sice týkající se starší vyrážky. Cca dva a půl roku zpátky se mi po návštěvě džungle na severu Thajska udělala na ruce vyrážka připomínající plíseň. Občas mě ruka v tomto místě svědí(vyrážka zmizela po pár týdnech). Zajímá mě zda byste dokázali posoudit zda vyrážka, potažmo její příčina pro mě může mít nějaké zdravotní následky v budoucnu nebo následky, o kterých nemusím tušit. Za případnou snahu o odpoveď děkuji.

Odpověď:

Z Vašeho obrázku mi není jasné, zda je to ta původní vyrážka, píšete, že ale zmizela, nebo v daném místě nová. Pokud by to byla nová, mohlo by se jednat o onemocnění ze skupiny neurodermatitidy, lichenu, které je třeba řešit, vhodná by byl vzorek na histologické vyšetření a podle toho by se určilo, jaké následky by to mělo pro Vás, takové vyšetření Vám může udělat kožní lékař, který buď odebere vzorek sám nebo Vás pošle na další odbornou ambulanci. Pokud tam už žádná vyrážka není, ale místo svědí, i v tomto případě bych doporučila alespoň základní krevní vyšetření, těžko určit, zda jste si nedovezl z Thajska některou jejich nemoc.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2154

Další dotazy v poradně: