Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den. Mám takový problém s pletí. Než jsem začala v 16ti letech brát…

Dotaz:

Dobrý den. Mám takový problém s pletí. Než jsem začala v 16ti letech brát antikoncepci, měla jsem pleť fakt žalostnou, i na zádech se mi dělaly veliké uhry, pak jsem asi 4roky brala antikoncepci, sem tam pupínek na obličeji, záda čistá, prostě paráda. Pak jsem přestala brát asi na 5 měsíců a jsem tam, kde jsem byla. Předpokládám, že to s tím tedy úzce souvisí, ale teď už opět dva měsíce antikoncepci beru a pořád špatný, jak obličej, tak záda. Na obličeji i zádech mám takovou tu klasickou krupičku, maličký pupínky, který se dají vymáčknout, ale je jich fakt moc a do toho se mi dělaj velký uhry. Myslíte, že mám vytrvat a že se to zase zlepší? Kromě too jsem tak před měsícem začala chodit do posilovny, takže se hodně potím, a začala jsem dodržovat pitný režim, který jsem předtím nikdy nedržela, může to na to mít taky vliv? že se třeba pročisťuju nebo tak? Předem děkuju za odpověď, jsem z toho vážně zoufalá.

Odpověď:

Dobrý den, co se týče vlivu hormonální antikoncepce a akné, Vás odkážu na dotazy před Vámi, kde jsem se tento problém snažila vysvětlit. Tělu trvá, než se vyrovnají hladiny hormonů, a proto akné přetrvává, než se hormony srovnají. Vliv na akné může mít také přočišťování, které probíhá. To znamená pravidelný pohyb, dostatečný pitný režim. Určitě vydržte, a Vaše pleť se brzy zlepší. Doporučuji pravidelné návštěvy u kosmetičky, která Vám doporučí i vhodnou domácí péči, která je důležitá pro pročištění, dezinfekci a hlavně aby po akné nezůstávaly jizvičky. Přeji mnoho úspěchů a hezký den

Vytvořeno dne: 0000-00-00

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1453

Další dotazy v poradně: