Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mám téměř dva měsíce po sekci a v oblasti podbříšku a jizvy se mi objevili malé svědivé pupínky které sahají až k intimním partiím. Za klidového stavu jsou jen mírně červené ale při poškrábání zprvu připomínají štípnutí komára a poté se na nich

Vytvořeno dne: 29. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, mám téměř dva měsíce po sekci a v oblasti podbříšku a jizvy se mi objevili malé svědivé pupínky které sahají až k intimním partiím. Za klidového stavu jsou jen mírně červené ale při poškrábání zprvu připomínají štípnutí komára a poté se na nich objeví ,,hnisavý" bílý povrch, zkoušela jsem obklady z heřmáneku na zklidnění ale bez úspěchu, Canesten krém to zmírní jen dočasně jelikož svědění se zanedlouho opět dostaví. Přikládám foto s dotazem zda li se jedná o běžnou vyrážku způsobenou oslabením imunity po porodu či nevhodného prádla a nebo něčemu podobnému. Předem Vám děkuji za odpověď. 

Odpověď:

Může se jednat o tzv.folikulitídu, zanícené hnisavé vlasové folikuly, kvasinku. Určitě hraje roli i oslabená imunita, zřejmě při sekci při holení se mohli dostat do folikulů bakterie, může to být reakce na dezinfekční látku použitou na potření před sekcí, ale i tření prádlem, doporučuje se nosit jemné bavlněné prádlo, které je dobře určitý čas žehlit na vnitřní straně. Ale zdá se, že i jizva je dost vystouplá, tužší, i tu je vhodné ošetřovat, v lékárně je možné zakoupit náplasti na keloidní jizvu nebo masti. V kožní ambulanci může lékař ze stěru z hnisavé vyrážky upřesnit diagnózu a předepsat cílenou léčbu.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2068

Další dotazy v poradně: