Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, mému příteli se dělají zvláštní útvary na zádech. Přikládám foto. Vypadá to jako puchýře, První velký (koncové číslo obr. 540), hnědy je pod levou lopadkou dole, skoro na boku. Druhý menší (601)- vypadá jako puchýř nad lopatkou v levo.

Vytvořeno dne: 18. 03. 2019

Dotaz:

Dobrý den, mému příteli se dělají zvláštní útvary na zádech. Přikládám foto. Vypadá to jako puchýře, První velký (koncové číslo obr. 540), hnědy je pod levou lopadkou dole, skoro na boku. Druhý menší (601)- vypadá jako puchýř nad lopatkou v levo. A třetí je takový hnedý flíček (703,714) - z kterho se ty dva předtím vytvořili a ten má dole vlevo vedle bederní páteře. Nic ho nebolí, jen má svědění po celém těle a dost se potí. Jinak má na ramenech a zádek kolem krku hnědé jakoby pihy, a občas se mu dělá na zádech jakoby akné. Ještě má na pravé noze dole zevnitř u kotníku, červený flek, který nelze odstranit žádnou mastičkou. Dostal na ten červený flek mast belosalic, ale vůbec ten krém nepomáhá. Občas má na tom fleku suchou kůže - v práci je v továrně celou směnu v pracovních botech. O dovolené, když je doma trošičku červený flek mizí. Můžete nám prosím poradit - mám o něj strach jestli to není rakovina kůže apod. u těch tří ... Moc děkuji Markéta

Odpověď:


Mrzí mě, ale obrázky jsou u mě hodně neostré, nedá se mi z nich určit přesnější diagnóza. Mohly by to být seborhoické bradavice, na tom prvním obrázku i nádorky z cévek. Na noze by to mohlo souviset s těmito útvary, ale může to být i určitý typ alergie. Při svědění pokožky bych určitě doporučovala vyšetřit krevní obraz a jeho diferenciál, biochemické vyšetření krve, aby se vyloučilo možné vnitřní onemocnění. Útvary na zádech by bylo dobré prohlédnout v kožní ambulanci pomocí dermatoskopu, kterým lze lépe rozlišit vnitřní strukturu a určit přesnější diagnózu, příp. vzít vzorek na histologické vyšetření.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2216

Další dotazy v poradně: