Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, moc prosím o radu. Mojí téměř tříleté dcerce se objevila vyrážka vzadu na stehýnku a rozšířila se postupně na lýtko.

Dotaz:

Dobrý den, moc prosím o radu. Mojí téměř tříleté dcerce se objevila vyrážka vzadu na stehýnku a rozšířila se postupně na lýtko. Vyrážka nesvědí, nejprve se jednalo o jednotlivé pupínky, které se postupně jakoby \"slily\". Šla jsem s ní na kožní, kde to paní doktorka hned zhodnotila jako ekzém a předepsala nám mastičky se slabým obsahem kortikoidů. Řekla mi, že dcerka by se vyrážky měla cca do pěti dnů zbavit. Dnes je to týden od naší návštěvy. Dcerka pořád vyrážku má, nezdá se mi, že by se to moc lepšilo a nejvíc mě trápí to, že se ekzém začíná objevovat i na jiných částech těla ( ručičky, oblast třísel, trochu i hrudník) Prosím poraďte, jak bych měla dále postupovat a co by mohlo být příčinou? Bojím se, aby dcerka neměla vyrážku na celém těle... Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem. HM.

Odpověď:

Pokud se jedná o ekzém, ten může mít různé příčiny, na to se nedá odpovědět jednoznačně. Může to být z prádla (určitě používejte prací gely pro citlivou dětskou pokožku a nepoužívejte aviváž, pro všechny případy je lepší vymáchat prádlo opakovaně), z jídla, vnitřní či vnější příčiny, vnímání nějakého stresu v rodině, i Váš strach z ekzému může mít na malou negativní vliv. Bez důkladné anamnézy a odpovědí na otázky, jestli se nějaká alergie (ekzém, alergická rýma, astma, migréna,…) vyskytovala a vyskytuje v rodině, a další doplňující otázky, bez kterých nemohu stanovit správnou příčinu. Sledujte stravu a podněty, po kterých je ekzém horší a klidně si zapisujte, abyste mohla kožní lékařce předat co nejvíce informací.Kortikoidní masti je vhodné používat 3dny a 3dny pauza, kdy můžeme promazávat krémy, mastmi nebo pastami. Osvědčené jsou se zinkem, bílým ichtamolem na večer. Sudoku krém nebo jiné vhodné na ekzém, volně dostupné v lékárně. Při dlouhodobějších problémech je důležité opakované vyšetření u Vaší kožní lékařky. Držím palečky.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1930

Další dotazy v poradně: