Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den moc ráda bych s Vámi prokonzultovala problém ze zvýšenou…

Vytvořeno dne: 25. 06. 2018

Dotaz:

Dobrý den moc ráda bych s Vámi prokonzultovala problém ze zvýšenou hyperpigmengtací.Jedná se o klientku 41 let, od 24 let používala hormonální antikoncepci do 27 let. Po těhotenství v 29 letech však začala HA používat znovu až do 37 let, kdy ji kvuli začínajícím pigmentovým skvrnám vysadila asi na 3 roky. Bohužel se však k této problematice přidalo i celkem výrazné akné a to především v oblasti tváří a brady. Navíc začala mít velké bolesti břicha před menstruací a tak ji paní doktorka znovu antikoncepci nasadila.Momentálně má pleť bez jakýchkoli aknet. příznaků, avšak hyperpigmentace se stále více projevuje.Klientka se bojí, že po vysazení HA se opět potíže s akném i s bolestmi břicha vrátí.Spolu jsme to konzultovaly, ale přesto bych byla ráda za vaši odbornou radu, jak si postupně s těmito problémy poradit. S pozdravem a díky Kateřina K.

Odpověď:

Dobrý den, Kateřino, nežádoucímu výsevu akné se dá předejít tím, že klientka začne ještě před vysazením HA pravidelně používat prsní program (SEINO, MACRO 2000, ENDO SPÉCIAL+), tím je opět aktivována činnost vaječníků. Hyperpigmentace je nežádoucí vedlejší účinek používání HA. Pleť se při dlouhodobém používání HA stává citlivou na UV záření a proto dochází ke vzniku pigmentových skvrn. Větší pigmentové plochy lze zesvětlovat depigmentačním krémem CRÉME ÉCLAICISSANTE, který je vhodné nanášet dvakrát denně - ráno a večer. Na menší pigmentové skvrny je určeno SÉRUM DÉPIGMENTANT. Pokud klientka HA nevysadí dají se pigmentové skvrny ovlivnit pouze částečně. Pro zvýraznění účinku se dají oba přípravky kombinovat.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1637

Další dotazy v poradně: