Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Dcera spadla z kola, odřela si tvář, není to moc do hloubky, velikosti 1,5 cm x 2,5 cm, vydezinfikovali jsme to betadinem, do 24 hodin to bylo pěkně zaschlé pak po dalších 12 hodinách babička nanesla Framykoin na změkčení

Vytvořeno dne: 06. 05. 2019

Dotaz:

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Dcera spadla z kola, odřela si tvář, není to moc do hloubky, velikosti 1,5 cm x 2,5 cm, vydezinfikovali jsme to betadinem, do 24 hodin to bylo pěkně zaschlé pak po dalších 12 hodinách babička nanesla Framykoin na změkčení, no změklo to, ale strup je takový nasáklý žlutohnědý, nevím jak to popsat, vypadá to, jako by to mokvalo a okolí je trošku zarůžovělé. Prosím, co s tím teď? Nějak to čistit od toho Framykoinu?

Odpověď:


Je možné, že dcera je alergická na neomycin, BACITRACIN, které Framykoin obsahuje. Třeba stroupek pro jistotu od Framykoinu očistit, omývat dezinfekčními roztoky z lékárny, příp. přikládat obklady i z bylinek / měsíček, jitrocel, řepík /. Pravděpodobně i po odhojení zůstane určitou dobu v daném místě červený flek, i když píšete, že odřenina nebyla hluboká. Pokožka se hojí zhruba 28 dní, je třeba dávat pozor, aby se tam nedostala další infekce. Na doléčení je vhodná mast Synchro z dermatokosmetiky GERnétic.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2285

Další dotazy v poradně: