Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den. Můj čtyřletý syn má na tvářích nepatrné ,,ďolíčky". Vypadají jako jizvy po akné, které syn samozřejmě ještě nemá. Zatím nejsou na první pohled viditelné, ale manžel i jeho otec je mají také (a už hodně velké), takže je to zřejmě dědičné. Dětská

Vytvořeno dne: 04. 02. 2019

Dotaz:

Dobrý den. Můj čtyřletý syn má na tvářích nepatrné ,,ďolíčky". Vypadají jako jizvy po akné, které syn samozřejmě ještě nemá. Zatím nejsou na první pohled viditelné, ale manžel i jeho otec je mají také (a už hodně velké), takže je to zřejmě dědičné. Dětská lékařka se s tím nikdy u takhle malého dítěte nesetkala a objednala nás na kožní, kde nás vezmou až za tři měsíce. Chtěla jsem se jenom zeptat, jestli nevíte o co by mohlo jít a jestli se s tím dá vůbec něco dělat. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Může se jednat o tzv. Atrophodermiu VERMICULITE, příčina je neznámá, nebo o dědičně podmíněné onemocnění keratosis pilaris rubra atrophicans, také není nějaká výrazná léčba. Já osobně jsem se s těmito onemocněními nesetkala u dětí, jsou podle učebnice dost vzácné a více méně jen kosmeticky rušivé. Určitě je vhodné vyšetření v kožní ambulanci.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2174

Další dotazy v poradně: