Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, můžete mi doporučit prosím co vyzkoušet na vyrážky na tváři, které mám pouze v okolí úst? Popř. O co se jedná a z čeho to může být? Mám je už dlouho, jednou je to lepší a jednou horší. Zkoušela jsem pár přípravků, ale nevím, jestli mi něco sedě

Vytvořeno dne: 08. 04. 2019

Dotaz:

Dobrý den, můžete mi doporučit prosím co vyzkoušet na vyrážky na tváři, které mám pouze v okolí úst? Popř. O co se jedná a z čeho to může být? Mám je už dlouho, jednou je to lepší a jednou horší. Zkoušela jsem pár přípravků, ale nevím, jestli mi něco sedělo, vždy mi přišlo, že nic nezabírá. Děkuji, s pozdravem V.

Odpověď:


Pravděpodobně se jedná o periorální dermatitidu. Toto kožní onemocnění Obyčejně trvá dost dlouho, dost špatně se léčí, nejsou vhodné mastné krémy, někdy se doporučuje zcela vynechat natírání. Někdy zabírají oblady z tmavého čaje, pasta s Ichtamolu, Imazol krémpasta. Nejsou vhodné fluorované zubní pasty. Kortikoidní masti. Může souviset s trávicími obtížemi, Fokus / bacil v hrdle, nose, hnisavé váček na zubu, chronický zánět dutin, Helycobakter v žaludku, hormonální nebo antikoncepční pilulky /. Nejsou vhodné velmi horké, kyselé, štiplavý jídla, někdy pomůže, když se dohlédne, kdy se onemocnění zhoršuje. A snažit se tomu vyhýbat. Dost ale onemocnění zhoršuje i stres.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2238

Další dotazy v poradně: