Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den,na krku jsem měla bradavici(pihu),kterou mi kožní lékařka vysetrila a byla v naprostém poradku,ale z estetického důvodu mi řekla,ze si ji mohu nechat vyriznout.

Dotaz:

Dobrý den,na krku jsem měla bradavici(pihu),kterou mi kožní lékařka vysetrila a byla v naprostém poradku,ale z estetického důvodu mi řekla,ze si ji mohu nechat vyriznout.Tuto pihu jsem si omylem vcera strhla a velmi nešikovně dokonce jsem i z rány krvacela,tak mi byla zasita.Nyni se bojim,ze kdyz nebyla liga poslána na hydrologické ošetření,tak jak zjistim zdali nebyla spatna? Lze to nejak jeste zjistit? Mam si ránu nejak hlidat a kdyby se na miste kde byla ouha neco objevilo tak hned vyhledat lekare? Bojim se,ze je to spatne...Dekuji.

Odpověď:

Je potřeba odlišit pihu, je to hnědá hladká skvrna, ostře ohraničená, bradavice je virový výrůstek. V této oblasti se může objevit fibrom, což je kožní výrůstek většinou barvy kůže. Podle Vašeho popisu se asi jednalo o fibrom, který může po strhnutí krvácet, nebývá nebezpečný, pokud se tam nedostane infekce. Může se odstranit z estetických důvodů. Pokud se nehojí a při pochybnostech navštivte znovu kožní lékařku, jejíž vyšetření bylo napoprvé v pořádku. Zpětně už histologické vyšetření nelze provést.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1920

Další dotazy v poradně: