Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobry den, nas syn mel po jednom ockovani (tusim hexavakcina) v 6-12 mesicich misto po vpichu na predni strane leveho stehna mirne zarudle

Dotaz:

Dobry den, nas syn mel po jednom ockovani (tusim hexavakcina) v 6-12 mesicich misto po vpichu na predni strane leveho stehna mirne zarudle a zacal si jej skrabat (obcas az do krve). Dnes jsou mu jiz vice nez tri roky a misto si porad mne nebo skrabe (zejmena pri rozruseni), obcas opet do krve (miva stroupky), kuze v miste je pigmentovana a porostla silnejsimi, tmavymi chloupky (az mimo postizene misto), na omak je podkozi jakoby mene hladke nebo celistve nez jinde, ale zadna vylozene bulka tam neni. Detska lekarka nam na to kdysi dala Dapis a Fucidin s tim, ze by to melo casem zmizet, ale problem pretrvava a cykluje vic nez 2 roky od obdobi, kdy tam temer nic nema po stroupky a zpet. Doporucili byste prosim vysetreni u specialisty a myslite, ze je mozne s tim neco delat? Predem dekuji.

Odpověď:

Doporučuji návštěvu kožního lékaře v ambulanci, může přesněji určit příčinu, může to být jen shoda s očkováním a ukáže se, že se jedná o jinou kožní změnu, která se následně v daném místě objevila. Ale nedá se vyloučit i přímá souvislost, i po jiných typech očkování zůstávají např. jizvičky.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1908

Další dotazy v poradně: