Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Asi před měsícem se mi udělala silně svědivá vyrážka na břiše, zádech a pupínky se začínaly objevovat i po těle. Navštívila jsem dermatoložku, která mi pohledem diagnostikovala svrab

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Asi před měsícem se mi udělala silně svědivá vyrážka na břiše, zádech a pupínky se začínaly objevovat i po těle. Navštívila jsem dermatoložku, která mi pohledem diagnostikovala svrab. Přeléčila jsem se Infectoscabem, který pomohl, ale pupínky se objevovaly stále. Dostala jsem tedy sirnou mast na tři dny, kterou se přeléčila preventivně celá rodina. Po třech dnech aplikace sirné masti se mi na těle opět začly objevovat svědivé pupínky. Dostala jsem tedy znovu Infectoscab, ale po dvou dnech klidu se mi opět různě po těle začaly objevovat pupínky. Výsev je po celém těle - na zádech, nohou, krku, dekoltu, rukou, ramenou...vždy jen jeden, dva, maximálně tři pupínky v blízkosti, vizuálně ne příliš výrazné, ale velmi silně svědivé. Nejvíce když přijdu z venku do teplého prostředí bytu. Samozřejmě jsme po každém přeléčení doma vše vyprali, vyčistili, přežehlili a vydesinfikovali, postele jsem denně převlékala...a už netuším, co dělám špatně. Dermatoložka již nechce svrab léčit. Beru xyzal, ale bez valného účinku. Svědivých ložisek na těle přibývá a já jsem už bezradná a zoufalá. Je, prosím, možné, že by roztoči přežili i trojí přeléčení? Může se po přeléčení nemoc takto projevovat? Děkuji Vám mnohokrát za jakoukoli radu či doporučení... Barbora J.

Odpověď:

Nezdá se mi, aby se po takovém dobrém přeléčení a následných opatřeních ještě jednalo o aktivní svrab. Může jít o následnou alergickou reakci na léčbu, ale i o jiné kožní svědivé onemocnění. Podobný obraz má i alergická reakce na nikl, ale i tzv.prurigo a další kožní onemocnění. Doporučovala bych už podrobnější vyšetření, příp. otestování epikutánními testy, lepí se na záda v určitých odborných kožních ambulancích. Při přetrvávání obtíží by bylo vhodné i podrobněji krevní vyšetření, příp. histologické vyšetření daného svědivého ložiska na upřesnění diagnózy.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2136

Další dotazy v poradně: