Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, od dermatologů slýchávám že procento aktivních složek krému, které se dostanou pod první vrstvu pokožky je mizivé, ale momentálně jsem se setkala s krémy, které tvrdí že pomohou s problémy s játry, žlučníkem a dalšími vnitřními orgány. Bohužel

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobrý den, od dermatologů slýchávám že procento aktivních složek krému, které se dostanou pod první vrstvu pokožky je mizivé, ale momentálně jsem se setkala s krémy, které tvrdí že pomohou s problémy s játry, žlučníkem a dalšími vnitřními orgány. Bohužel se mi nepodařilo dohledat žádnou studii. Jaký názor na to máte případně jsou nějaké studie účinků látek z krémů na lidské tělo?

Odpověď:

Studie na internetu určitě jsou, ale já jsem je teď nenašla. Průnik aktivních látek do pokožky ale i hlubších částí závisí na struktuře a složení povrchových i hlubších částí. Umožňuje to pokožka svou buněčnou strukturou a mezibuněčných prostor, pod ní se nachází derma s krevními a lymfatickými cévami, které mohou také odvádět aktivní látky, tak jak i spodní část střední vrstvy s kolagenovými a elastickými vlákny, třetí vrstva kůže obsahuje kromě cév krevních a lymfatických i tukovou tkáň. Další podmínění průniku aktivních látek až k určitým orgánem je podmínit složení těchto látek a hlavně jejich nosičů, určitě jste četla o nosičích lipozomech, v současné době o nanonosičích. Závěr tedy je, že účinné látky z krémů, roztoků se mohou dostat do organismu a ovlivnit i činnost vnitřních orgánů.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2149

Další dotazy v poradně: