Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko, často trpím v poslední době na opary rtu. Občas bývá vřídek 1, občas jich mám několik v pásu pod spodním rtem i mimo ret. Trpím jimi opakovaně 2x do měsíce.

Vytvořeno dne: 04. 02. 2019

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, často trpím v poslední době na opary rtu. Občas bývá vřídek 1, občas jich mám několik v pásu pod spodním rtem i mimo ret. Trpím jimi opakovaně 2x do měsíce. Spouštěčem bývá kontakt s přítelem, on opar sice nemá, ale při líbání mi vousy často podráždí rty a bradu, kůže se začne olupovat a nakonec mi tam vyraší opary. Dá se s tím něco dělat, aby infekce nebyly tak časté? Užívám dlouhodobě Herpenorm jako podpůrný prostředek, v případě akutního vzplanutí nanáším Urgo film. Má cenu preventivní podávání Herpesin tablet? Může být přítel přenašečem Herpes virů a měl by si zajít na nějaké vyštření, nebo mohu já mít více Herpes virů v organismu? Vím, že se HSV v latentní formě vyskytují v dorzálních gangliích kořenů míšních a při imunosupresi migrují a dojde k opakovanému rozvoji onemocnění, takže zkrátka bych rád věděl, jestli je něco, co se dá dělat, abych na to netrpěl tak často. Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď:


Přítel může být přenašečem Herpes viru, dá se to zjistit podrobnějším vyšetřením protilátek, tak jak i u Vás. Ale 90% lidí má virus herpes a za příznivých podmínek při snížené imunitě se projeví jako bolestivé puchýřky. Určitě se zaměřte i na vyšetření celkové imunity. Preventivní brát Herpesin tabl. nepomůže, jsou účinné při projevech a určitě bych doporučila brát jejich hned v 1.den obtíží podle předpisu 5 dní 5x denně. Osvědčila se mi i aplikace biolampy nebo biostimulačního laseru, onemocnění rychleji ustoupilo, i přestávky mezi objevením se potíží byly déle.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2177

Další dotazy v poradně: