Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda jsou vhodné fytoestrogeny jako doplňková vnitřní léčba akné. Je mi 38 let, od puberty trpím na lehkou až střední formou akné.

Vytvořeno dne: 20. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda jsou vhodné fytoestrogeny jako doplňková vnitřní léčba akné. Je mi 38 let, od puberty trpím na lehkou až střední formou akné. Nyní už rok neužívám hormonální antikoncepci a zdá se mi, že se to trochu zhoršilo. Jsou fytoestrogeny vhodné jako náhrada "hormonální léčby" na akné místo antikoncepce? A jaký druh mi případně můžete doporučit? A mohou být pro mě na druhou stranu i škodlivé? Děkuji za radu. 

Odpověď:

Není jednoznačná odpověď na užívání fytoestrogenů, hlavně ve Vašem věku, opodstatnění mají při jejich nedostatku v menopauze, nesetkala jsem se v praxi s jejich předepisováním na akné. Ve Vašem věku je třeba pátrat i po příčinách tvorby akné, můžou být jakékoliv, vhodné je i gynekologické vyšetření, pátrat po chronických onemocněních ( např. chronické záněty v krku, zubů, aj…), dále prostředí, stres. Vliv stravy se jednoznačně nedokázal, je to individuální, spíš po některých potravinách může dojít ke zhoršení ( mléko, čokoláda, lepek, ostrá a příliš kyselá jídla,…) V kosmetice GERnétic je vhodný doplněk stravy Natur Diet ACN. Doporučuji vyhledat odbornou kosmetičku GERnétic, nejbližší salon najdete na: https://www.gernetic.cz/salony. Kosmetička po vstupní konzultaci zvolí vhodný způsob ošetření, a doporučí domácí péči. Která je nejdůležitější, aby zánět odezněl, a nezůstávaly jizvy. Bohužel je to běh na dlouho trať, obrňte se trpělivostí a věřím, že při důsledné péči, docílíte skvělého výsledku.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2023

Další dotazy v poradně: