Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko, Již přes 6 let mě trápí akné, navštívila jsem kožní oddělení, kde mi byla diagnostikována těžká forma akne.

Vytvořeno dne: 17. 09. 2018

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, Již přes 6 let mě trápí akné, navštívila jsem kožní oddělení, kde mi byla diagnostikována těžká forma akne. Na předpis mi byly napsané léky s názvem Isotretinoin (známé také jako Aknenormin, Curane, či Roaccutane). Byla jsem poučena o užívání těchto léků a beru 20 mg jedenkrát denně. Nyní je to týden, co tyto léky beru, ale moje akne se mi velmi zhoršilo, slyšela jsem, že je to prý součást léčby, ale ráda bych se ujistila, že je to skutečně tak a taky bych ráda věděla, kdy začne akne ustupovat,nebo se alespoň přestane takto rapidně horšit. Beru v potaz, že u každého je to jiné, ale přesto aspoň odhadem bych chtěla vědět, kdy budu z toho nejhoršího venku. Děkuji.

Odpověď:

Podle mých zkušeností při předpisu těchto léků zhoršení skutečně bylo v prvním měsíci užívání, zlepšení individuálně, ale viděla jsem ho u každého, ale zhruba po 3-4 měsících, léky se užívají zhruba 8-10 měsíců. U některých pacientů akné ustoupilo celkem, někomu se objevovalo občas, ale v mírné formě, na kterou dobře zabíraly místě masti nebo řidičky.

Z vlastních zkušeností doporučuji návštěvu u odborné kosmetičky GERnétic, nejbližší salon si můžete vyhledat na https://www.gernetic.cz/salony/kosmeticke-salony. Konzultace probíhají zdarma, diagnostika a hledání příčiny výskytu akné. Salonní ošetření výrazně zklidní pleť. A nejdůležitější pravidelná každodenní péče a čištění pleti – podrobné informace získáte u kosmetičky GERnétic, kde můžete zakoupit i doporučené produkty. Základ při řešení akné: DERMA – dermatologické mýdlo, SEBO GER – zklidňující tonikum, SYNCHRO – hluboce regenerační a hojivý krém, IMMUNO – protizánětlivá maska, zamezuje šíření stafylokoka a klidné záněty.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2076

Další dotazy v poradně: