Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko, moc Vás prosím o radu ohledně mého problému. Na zádech se mi neustále dokola dělají rádoby pupínky, které vypadají jako akné, ale akné to zřejmě není, protože žádný z komedonů nejde štípat.

Vytvořeno dne: 16. 07. 2018

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, moc Vás prosím o radu ohledně mého problému. Na zádech se mi neustále dokola dělají rádoby pupínky, které vypadají jako akné, ale akné to zřejmě není, protože žádný z komedonů nejde štípat. Vytvoří se červený pupínek, který potom postupně mizí a zůstane po něm flek. Mám to pouze na zádech a ramenou. Na hrudi není nic. Obličej z 95% také čistý. Je mi téměř 30 let. Vynechal jsem na 3 týdny mléčné výrobky. Zlepšení tak z 15%. Užívám i detoxikační čaje. Problém bude určitě vnitřního charakteru, masti nebo vodičky nebudou řešením příčiny. Mockrát Vám děkuji za odpověď a radu. R.

Odpověď:

Nepíšete odkdy máte tyto kožní problémy, jestli pupínky svědí. Podle obrázku může jít o vícero kožních onemocnění, např. ze skupiny tzv. lichenu (Lichen pilaris), Dyskeratosis follicularis, ale i ze skupiny akné při užívání některých léků, i další onemocnění. Je potřebná i podrobná anamnéza, určité vyšetření, které ale může doporučit v ambulanci kožní lékař. Vaše kožní onemocnění může souviset i s některým vnitřním onemocněním. Při nelepšení může kožní lékař odeslat, pokud to sám nedělá, na histologické vyšetření vzorku kůže k upřesnění diagnózy. Na Vašem obrázku vidím na levé straně zad hnědé znaménko, doporučovala bych Vám ho dát zkontrolovat dermatoskopem v kožní ambulanci.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2016

Další dotazy v poradně: