Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko,můj přítel pracoval deset let jako tesař. Asi před 4roky byl hospitalizován na infekčním oddělení s otravou krve kdy si poranil nohu při odstraňování starých trámů střechy.

Vytvořeno dne:

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko,můj přítel pracoval deset let jako tesař. Asi před 4roky byl hospitalizován na infekčním oddělení s otravou krve kdy si poranil nohu při odstraňování starých trámů střechy.Rezatym hřebíkem si poranil od kolene po celé kosti dolu kůži.Od te doby kdykoliv se do nohy bouchnul,se mu noha neustále otvírala a dělaly se mu strupy. Noha vypadá velmi ošklivé jakýsi černý flek na přední straně,uprostřed strup. Ale barva nohou je opravdu ošklivá.Nijak ho to nebolí,ale nyní se k nám má nastěhovat a mám strach zda to nemůže být nakažlivé či jak mu pomoci tuto barvu kůže odstranit,nemůže vůbec nosit kraťasy protože to opravdu ošklivé vypadá.Mam i fotografie v mobilu,ale nevím jak je k vám poslat,zde vložit nejdou.Predem velmi děkuji za rady.Krasny den Ivana

Odpověď:

Pokud by se rána znovu otevřela a hnisala, mohlo by to být při přímém dotyku přenosné, ale jinak ne. Píšete, že se přítel poranil na jedné noze, no na obrázku jsou změny barvy na obou holeních, nemá problémy s cévami?? Určitě by bylo potřebné vyšetření v kožní ambulanci. Z kosmetiky GERnétic doporučuji promazávat krémem Synchro, noha opravdu nevypadá dobře, svěřte se do rukou odborných lékařů.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1983

Další dotazy v poradně: