Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den paní doktorko, tuto vyrážku mám necelé 2 měsíce, na celých horních i dolních končetinách a také na hýždích. Nejprve mi lékařka předepsala Cyteal na mytí a antibiotikovy líh na Folikulitidu, po týdnu léky Cetera a krém Belogent,tam po týdnu bylo

Vytvořeno dne: 09. 12. 2019

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, tuto vyrážku mám necelé 2 měsíce, na celých horních i dolních končetinách a také na hýždích. Nejprve mi lékařka předepsala Cyteal na mytí a antibiotikovy líh na Folikulitidu, po týdnu léky Cetera a krém Belogent,tam po týdnu bylo vidět zlepšení, nyní mažu 3 týden , o víkendu jsem přestala mazat a stále se tvoří nové pupínky, ty starší se na povrchu zahojí ,ale pod kůži je hrbolek. Před časem se mi rozbil skleněný pilník na nehty a já se poranila na lýtkách, nemohlo by se jednat o nějakou plíseň? Prosím poraďte, děkuji velice.

Odpověď:

Podle dost nejasného obrázku to ale na plíseň nevypadá. Pokud máte plíseň na nehtech nebo mezi prsty na nohou, mohla by to být tzv. Kvidovat / alergická / reakce na plíseň. No mohlo by se jednat i o další kožní onemocnění, např. některý typ vaskulitidy, alergie, k tomu je nutná podrobnější anamnéza / svědí onemocnění, nejsou jiné potíže? ../ a při nelepšení alespoň základní vyšetření krve.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2355

Další dotazy v poradně: