Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, paní Pčolová, ráda bych znala Váš názor na denní používání antiperspirantů. Jsem zásadně proti jejich každodennímu užívání, neboť princip antiperspirantů, tj. zabránit pocení, se mi zdá mého (laického) hlediska nesprávný.

Vytvořeno dne: 22. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, paní Pčolová, ráda bych znala Váš názor na denní používání antiperspirantů. Jsem zásadně proti jejich každodennímu užívání, neboť princip antiperspirantů, tj. zabránit pocení, se mi zdá mého (laického) hlediska nesprávný. Jsem přesvědčena, že když tělu dlouhodobě zabraňuji se potit, škodliviny se v něm hromadí, a může to způsobit rakovinu kůže. Jakého jste názoru Vy? Vzhledem k tomu, že odmítám antiperspiranty, se snažím zabraňovat zápachu z potu mnoha dalšími způsoby - denně se sprchuji, oblékám si čisté spodní prádlo i trička (kalhoty peru tak 1x za týden). Také používám voňavku a když se zpotím, utírám si podpaží vlhčeným ubrouskem. Myslíte, že to stačí, aby to ze mě nebylo cítit? Nadměrným pocením netrpím. Děkuji Vám za Váš názor Iva Minaříková

Odpověď:

Protože pocení je jen jedním z několika způsobů odstraňování přebytečné tekutiny při termoregulaci, já osobně nejsem proti antiperspirantům. Antiperspiranty jen snižují tvorbu potu, celkem ho nezastaví. O vlivu hliníkových solí v nich na vznik rakoviny se hodně napsalo a nebylo ve studiích potvrzeno. Deodoranty samotné pocení neovlivňují, působí na tvorbu bakterií, které jsou zodpovědné za zápach potu, obsahují vonné látky nebo protibakteriální látky. Podle mě, neboť nadměrným pocením netrpíte, Vaše opatření jsou dostatečná, abyste se cítila příjemně.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2055

Další dotazy v poradně: