Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den potřebovala bych poradit . Jedná se o syna (12let). Byla mu zjištěna numulární dermatitida. Ložiska má převážně na končetinách hlavně na nohou. V zimě se to zhoršuje a mokvá.

Vytvořeno dne: 22. 10. 2018

Dotaz:

Dobrý den potřebovala bych poradit . Jedná se o syna (12let). Byla mu zjištěna numulární dermatitida. Ložiska má převážně na končetinách hlavně na nohou. V zimě se to zhoršuje a mokvá. Lékařka nám napsala kortikostereoidy . Chtěla bych se zeptat jestli je i jiná možnost léčby. Na alergologii má všechno negativní i na bakterie, bývá zdravý. Zkoušíme detoxikační čaje, měsíčkovou mast, konopnou mast. Nic to úplně nevyléčí. Zůstávají na nohou flíčky. Problém řešíme 3 roky. Omlouvám se za nízkou kvalitu fotografií. Děkuji Burešová.

Odpověď:

Numulární dermatitida může být součástí i atopického ekzému, může být spojena s jinými případnými atopie u syna nebo v rodině, často se spojuje s nějakým chronickým fokusem, ale píšete, že syn je zdravý. Měl tedy dělány stěry i z hrdla, nosu, základní krevní vyšetření? Nedokázala se souvislost ani s potravinami nebo přecitlivělostí / stresy ... /. Pokud zůstávají jen flíčky, které jinak nedělají žádné potíže / svědění, pálení, mokvání ... / potírejte jen mastmi bez kortikoidů, při mokvání v zimě je na 3-4 dny použijte, ale dělejte přestávky bez nich. Na suché projevy zkuste z dermatokosmetiky GERnétic krém Synchro a tělové mléko Lait Corps Douceur.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2093

Další dotazy v poradně: