Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý deň, použil som na jazvu na tvári medzi očami gel Contractubex. Ale natrel som si ho vo väčšom množstve na väčšiu plochu tváre nie len čisto na jazvu. A teraz mam navreté, nakoľko som stým bol aj na slnku a až ptm som čítal, že stým nemôžem ísť na U

Vytvořeno dne: 18. 03. 2019

Dotaz:

Dobrý deň, použil som na jazvu na tvári medzi očami gel Contractubex. Ale natrel som si ho vo väčšom množstve na väčšiu plochu tváre nie len čisto na jazvu. A teraz mam navreté, nakoľko som stým bol aj na slnku a až ptm som čítal, že stým nemôžem ísť na UV od slnka a mam niečo ako opuch na tvári vyšše 2 týždnov a nechce sa mi to vstrebať. Je to niečo už trvalé že sa mi to nevstrebe alebo mi viete odporučiť nejakú masť na to? Dakujem.

Odpověď:


Nepředpokládám, že by to mělo být trvalé. Pokožka za normálních okolností se obnovuje cca 28 dní, i otok by se měl postupně vstřebat. Zkuste z lékárny Jarish obklady přikládat častěji přes den, příp. užívat pár dnů volně dostupné antialergické léky. Pokud máte možnost aplikovat za 2 týdny na daná místa Biolampu nebo biostimulační laser, otok by měl rychleji ustoupit. Po odeznění otoku na daná místa a také na jizvu je vhodné z dermatokosmetiky GERnétic aplikovat krém Synchro v jemné vrstvě 2x denně.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2217

Další dotazy v poradně: