Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, před 10 dny se mi vytvořil opar. Celkově na ně trpím, ale tento se mi nedaří zhojit. Do 5.dne léčby jsem používala lokálně herpesin a tabletový B komplex. Od 5. dne se snažím strup zahojit, ale vypadá stále stejně bez jakéhokoli zhojení. Od 8.

Vytvořeno dne: 27. 05. 2019

Dotaz:

Dobrý den, před 10 dny se mi vytvořil opar. Celkově na ně trpím, ale tento se mi nedaří zhojit. Do 5.dne léčby jsem používala lokálně herpesin a tabletový B komplex. Od 5. dne se snažím strup zahojit, ale vypadá stále stejně bez jakéhokoli zhojení. Od 8. Dne užívám lokálně sudocream, ale opar během dne vypadá někdy lépe, a poté zase mokvá beze změny. Chci se zeptat zda-li stále užívat sudocrem a nebo na toto hojení není správný a mám raději užívat něco jiného? Přikládám fotografii oparu k dnešnímu 10. dni. Děkuji za odpověď.

Odpověď:


Sudocream již není vhodný, protože jste ho používala bez zlepšení kožního nálezu a přetrvává mokvání. Doporučovala bych spíše na mokvavé projevy obklady na vysušení, např. z řepíku, kopřivy, z krémů raději s antibiotickou složkou, které byste mohla koupit v lékárně, příp. s příměsí konopí, v lékárně mají od několika firem. Po zhojení bych doporučovala místa s opakovaným oparem natírat krémem Synchro v poměru 1: 1 s Immuno z dermatokosmetiky GERnétic. A při projevu oparu je vynikají Immuno samostatně, velmi malé množství vklepat do postiženého místa a to několikrát denně opakovaně. Immuno zastavuje šíření zánětu a okamžitě nastává proces hojení. Takže když to podchytíte včas, opar se neprojeví.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2306

Další dotazy v poradně: