Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, před cca rokem jsem byla na kožním, kde mi lékařka diagnostikovala Pityriasis versicolor (takové růžovo hnědé fleky na zádech) a předepsala mi na to Micetal. Protože jsem ale byla těhotná, paní doktorka mi řekla, že by doporučovala s léčbou poč

Vytvořeno dne: 16. 12. 2019

Dotaz:

Dobrý den, před cca rokem jsem byla na kožním, kde mi lékařka diagnostikovala Pityriasis versicolor (takové růžovo hnědé fleky na zádech) a předepsala mi na to Micetal. Protože jsem ale byla těhotná, paní doktorka mi řekla, že by doporučovala s léčbou počkat až do ukončení kojení. Uběhl rok, já stále kojim a onemocnění se mi na zádech mezitím dost zvětšilo a nedávno mě to i začalo svědit....... Prosím, poradili byste mi tedy něco, co bych mohla ted při kojení používat? Chtěla bych se zbavit alespon toho svěděního, fleky bych řešila až přestanu kojit. moc děkuji!

Odpověď:

Vhodné by bylo dezinfekční mýdlo, nenosit prádlo z umělých vláken, přežehlovat z vnitřní strany. Doporučuji zeptat se na aplikaci Micetalu, Canestenu ... i v lékárně, přípravky by měly působit jen na pokožku, do mléka by se účinná látka neměla dostat, ale při kojících matkách se samozřejmě testy nedělají.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2365

Další dotazy v poradně: