Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, před šesti měsíci jsem přestala užívat hormonální antikoncepci…

Dotaz:

Dobrý den, před šesti měsíci jsem přestala užívat hormonální antikoncepci Yadine. Od té doby se mi výrazně zhoršila pleť. Problémy s akné jsem měla v pubertě, teď se vrátily. Na čele (hlavně v okolí vlasů), bradě, dekoltu a zádech se mi dělají pupínky a boláky, které sice nezanechávají jizvy, ale nevypadají dobře. Ke zhoršení dochází v období menstruace. Jakou kosmetiku byste mi prosím doporučila? Děkuji.

Odpověď:

Datum vytvoření dotazu: 17.01.2018

Zhoršení pokožky po vysazení hormonální antikoncepce je velmi časté. V organismu dochází k hormonální nerovnováze, která způsobí zvýšenou aktivitu mazových žláz a tvorbu zánětů. V kosmetice GERnétic najdete velmi dobré přípravky na Váš problém. Důležité je důsledně pleť čistit, můžete použít mýdlo Derma, tonikum Sebo Ger. Na záněty je vhodná maska Immuno, která má intenzivní protizánětlivý účinek. Můžete ji používat i lokálně. Tvorbu kožního mazu upraví přípravek Crème Spéciale Peaux Mixtes et Grasses. K dobré regeneraci pokožky doporučuji ještě krém Synchro. Zhoršení pozorujete v období menstruace, což je časté u akné, protože jednou z příčin zhoršení jsou hormony. O dalších příčinách i prevenci jsem psala v předcházejících odpovědích.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

1687

Další dotazy v poradně: