Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den přeji,na krku to začalo.. teď to mám i na obličeji..v místech kde se holim.. vyrážka o velikosti hrášku..je to nepříjemné obzvláště když mi rostou fousi to pak dost svědí a nutí mě to ke škrábání..Je zajímavé že když se oholim tak mě to nesvedi.

Vytvořeno dne: 03. 12. 2018

Dotaz:

Dobrý den přeji,na krku to začalo.. teď to mám i na obličeji..v místech kde se holim.. vyrážka o velikosti hrášku..je to nepříjemné obzvláště když mi rostou fousi to pak dost svědí a nutí mě to ke škrábání..Je zajímavé že když se oholim tak mě to nesvedi...Zkusil jsem použít sudocrem,ale jestli to pomůže nevím.. zatím jsem to aplikoval celkem třikrát..Jak to začalo: Po večerní hospůdce cca 5 piv, jsem došel domů,kolem dvacatetreti večerní hodiny..A všiml si že mám na krku dvě malé čárky na ohryzku, domněnka byla že jsem se nějak poškrábal..ale ono se to rozšířilo postupným mírním škrábáním..na celém obličeji..jen tam kde se na celém obličeji holim.. Teď musím když se chci oholit velmi pomali a obezřetně..Je ale záhadou že když jsem oholený tak mě to nesvedi, nejspíš proto že pokožka může dýchat a nerostou fousi. Snad jsem podal i přes text dostačující informace k tomu aby jste nasadila zpravnou indikací, diagnózu.. Děkuji předem za odpověď..S přáním hezkého dne Robert Šebek.

Odpověď:

V těchto místech ve vlasových folikulech se mohou nacházet bakterie nebo plíseň. Vhodný by byl stěr z postižené části, podle kterého se určí, o které z těchto onemocnění se jedná a podle toho Vám kožní lékař může předepsat cílenou léčbu. Je možné, pokud jsou to bakterie, že je máte i v hrdle nebo v nose a po mírném oslabení organismu alkoholem se přenesly i na pokožku, ale nemusí to s tím souviset.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2148

Další dotazy v poradně: