Oficiální stránky distributora GERnétic pro ČR a SR

Dobrý den, prosím o radu , dceři se kolem 11mesice začli tvořit na těle pigmentové skvrnky ,které se postupně dost rozšířili a zvětšili.

Vytvořeno dne: 20. 08. 2018

Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu , dceři se kolem 11mesice začli tvořit na těle pigmentové skvrnky ,které se postupně dost rozšířili a zvětšili. První měla fleek na dekoltu a tmavší větší flíček jako kaňka na levém předloktí. Nyní se jí to rozšířilo a spojilo Víz.foto. má to od dekoltu směrem dolů po bříšku, přes rámeno a podpaží až na předloktí.Byli jsme u kožní a vyloučila pohledem plíseň, i onemocnění. Řekla že to máme sledovat,že buď to zmizí nebo ne. Prosím dá se s těmito rozsáhlý pigmenty něco dělat? Ať v budoucnu, nyní či preventivně.? Je to holčička a má to zrovna na dekoltu což nás trápí nejvíce. Děkuji za jakékoli řady či odpověď. Hezký den

Odpověď:

Doporučuji navštívit pro jistotu dalšího zkušeného dermatologa, hnědé skvrny mohou být výsledkem zmnožení pigmentu na určitých místech, ale i součástí jiného celkového onemocnění, vhodné by bylo alespoň základní krevní vyšetření, pokud by skvrny přibývaly nebo se měnily.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

2028

Další dotazy v poradně: